به گزارش صبح توس؛ آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برپا شده بود، اظهارکرد: اطلاق امام جواد(ع) به ابن الرضا(ع) طبیعی است، شیعیان عنوان می‌کردند ابن الرضا(ع) به این معنا که شخصیت باعظمتی که شیعه را به عنوان یک جریان قطعی در عرصه سیاسی و اجتماعی امت جا انداخت.

 

آیت الله علم الهدی افزود: جریان بنی عباس نیز به این ائمه ابن الرضا می‌گفتند و منظورشان این بود که همان خطری که امام رضا(ع) برای بنی عباس داشت توسط فرزندان آن حضرت نیز وجود دارد؛ اضمحلال خلافت عباسی و خطر بزرگ برای ادامه حکومت بنی عباس در امام جواد(ع) و امام هادی و عسگری(ع) نیز بود.

 

امام جمعه مشهدمقدس گفت: از مانند فردا، امامت امام زمان(عج) پنج ساله آغاز می‌شود؛ در جریان امام هادی و جواد(ع) نیز این قضیه تکرار شد که در سنین پائین به امامت رسیدند؛ وجود مقدس امام زمان(عج) از روز نخست در پس پرده غیبت قرار گرفت و تا امروز دست شیعه از دامن ایشان کوتاه است و 1170 سال از آن روز می‌گذرد.

 

وی اظهار داشت: وجود مقدس امام زمان(عج) وظیفه خود در ارشاد و مدیریت جامعه را با مباشرت نواب عام صورت می‌دهند اما مهم اصل سوم است که هدایت امام در جریان‌ها و بحران‌های اجتماعی است که این جریان هدایت مستقیم به وسیله خود امام صورت می‌گیرد؛ در جریان بحران‌های امت، وجود اقدس امام این مسائل را هدایت می‌کنند و در این موقعیت‌ها، احتیاجی به ظهور و بروز ندارند.

 

آیت الله علم الهدی افزود: حرکت اخیر آمریکا را ببینید، از مردادماه تلاش کردند مردم را از تحریم آمریکا بترسانند و تحلیل این بود که 13 آبان امسال، تظاهرات ضدآمریکایی به تظاهرات ضدنظام مبدل می‌شود و پیش بینی اقتصادی این بود که دلار به 30 هزار تومان می‌رسد اما از شکست آمریکا کسی خبر نداشت.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی 12 مهرماه فرمودند آمریکا در جریان آخرین تحریم‌ها نیز شکست خواهد خورد و این یک سیلی از سوی ایران است، خاطر نشان کرد: این عقب نشینی آمریکا از تحریم‌ها به عنوان یک شکست مسئله‌ای است که تحلیلگران آمریکایی نیز به آن اذعان دارند و در سایت هرالد تریبون که از مهمترین سایت‌های خبری و تحلیلی آمریکاست آمده که با شکست تحریم‌ها ثابت شد که با ایران در عرصه نظامی و اقتصادی نمی‌توان جنگید و فقط یک راه داریم و آن هم مذاکره است.

 

امام جمعه مشهد تصریح کرد: این سایت ادامه می‌دهد اگر بتوانیم رهبری ایران را در فضای مذاکره قرار دهیم، مذاکره ممکن است و این تنها راه ما است؛ البته این سایت عنوان می‌کند ممکن نیست رهبری ایران در فضای مذاکره قرار گیرد زیرا رهبری ایران در داخل و بیرون، بسیار هوشمند عمل کرده و هدایت ایشان به سوی زمین بازی کار آسانی نیست.

 

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه مسئولان مملکت این حرف‌ها را باور کنند و به صورت جدی اقتصاد مقاومتی را اجرا و رهنمود رهبری را عمل کنند، تصریح کرد: با اعدام دو اخلال گر ارز مردم امیدوار شدند، قوه قضائیه با قاطعیت به مردم امید داد و باید مدیرانی که زمینه افساد فی الارض را فراهم کرده‌اند نیز حداقل محاکمه شوند.

انتهای پیام/