به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه به آغاز هفته وحدت اشاره کرد وگفت: آنچه که امروز امت اسلامی برای مقابله با توطئه های استکباری نیاز دارد، وحدت کلمه بمعنای واقعی است که باید در نقطه نقطه جوامع اسلامی شکل بگیرد.

 

وی افزود: پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم با اخلاق و گفتار و کردار نیکو اسوه عالم بشریت است که توانست انسان های تمدن ساز تربیت کند.

 

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان داشت: اگر به رسول خدا اقتدا کنیم و به ایشان تمسک بجوییم نباید شاهد این میزان آسیب های اجتماعی در کشور باشیم، لذا الگوگیری از پیامبر صلی الله در رفتار با خانواده بی شک بخش زیادی از مشکلات و آسیب ها را کاهش می دهد.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه، مقاومت کردن و اظهار تبری از نظام سلطه را از دیگر شاخصه های پیامبر اعظم صلی الله عنوان کرد و افزود: این خود بک جهاد کبیر و روحیه بسیجی و انقلابی در برابر سلطه گری جبهه استکبار است که باید این روحیه در جوامع بین امت اسلامی گسترش یابد.

 

وی از همراهی با درماندگان و ساده زیستی و کمک به مظلومان و مستضعفان را بخشی دیگر از الگوهای رفتاری پیامبر اکرم صلی الله عنوان کرد.

 

امام جمعه تربت حیدریه گفت: امروز هر کلام و حرکتی که باعث اختلاف در جامعه اسلامی باشد بر خلاف مسیر رسول خداست.

انتهای پیام/