آیت الله حسن عالمی در گفت‌و‌گو با «صبح توس» پیرامون آغاز امامت امام زمان(عج) اظهار کرد: شب نهم ربیع که شب بعد از شهادت امام حسن عسکری(ع) است، در حقیقت شروع دولت حق صاحب الزمان(عج) می‌باشد که امانت امامت بعد از شهادت پدر بزرگوارشون به ایشان می‌رسد.

 

وی با بیان اینکه حضرت صاحب الزمان(عج) بقیه الله روی زمین است، افزود: از زمانی که همه انبیاء مبعوث به رسالت شدند، یک هدف را دنبال کردند تا زمین معبد وعبادتگاه حق تعالی باشد و همه مردم از نعمت و نور توحید استفاده کنند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: در هیچ زمانی از عمر دنیا هیچ پیامبری موفق نشد این هدف اجرایی کند، سلیمان ابن داوود و یوسف به صورت محدود توانسته‌اند حکومت مطلق توحیدی را در منطقه کوچکی ایجاد کنند ولی از آن مقاطع به بعد هیچ پیامبری به آن هدف نرسید.

 

آیت الله عالمی گفت: اینکه مردم خدا را بندگی کنند و عدل و قسط و داد فراگیر و جهانی شود از اهداف پیامبران بوده است، این در حالی است که آرمان پیامبران زمانی محقق می‌شود که امام زمان(عج) ظهور کند و حکومت مطلقه جهانی را به وجود بیاوردند.

 

وی با اظهار این نکته که حضرت صاحب الزمان(عج) فردی است که شب نهم ربیع امامت به ایشان واگذار می‌شود و آرمان پیامبران را محقق می‌سازد، بیان کرد: در عصر ظهور ایشان هیچ دانه گیاهی در دل زمین نخواهد بود که سبز نشود، یعنی دنیا همه برکاتش را بر بنگان خواهد داشت.

انتهای پیام/