حجت الاسلام سید محمدکاظم طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس ضمن گرامیداشت 24 آبان روز کتاب و کتاب خوانی و تاکید بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: ملت بزرگی مثل ایران و ملت مسلمان، ولایتمدار و عاشقان اهل بیت پیروان پیامبر اکرم (ص)  باید در عرصه کتاب و کتابخوانی پیشتاز باشند.

وی با بیان اینکه اولین کلمه خطاب به پیغمبر با خواندن آغاز می شود، خاطرنشان کرد: در دنیا هیچ ملتی نباید بیشتر از مسلمان کتاب خوان باشد ما باید بر دیگران سبقت بگیریم ، اما متاسفانه اینطور نیست.

امام جمعه کاشمر همچنین در ادامه تصریح کرد: خودمان و فرزندانمان را تشویق کنیم که بروند دنبال مطالعه ، دنبال کتاب خوانی، با کتاب انس بگیریم و این فاصله را از بین ببریم .

وی با اشاره به اینکه نباید سنت حسنه وقف را فراموش کنیم زیرا این ذخیره آخرت، باقیات الصالحات و صدقه جاریه است، اذعان کرد: یکی از مصادیق و موارد وقف برای کتاب و کتاب خوانی است و برای این امور هم وقف کنیم تا کتابخانه ها احیا شوند تا مشکلات مربوط به کتابخانه ها و مطالعه کم حل شود.

طباطبایی با بیان اینکه باید بتوانیم فرصت در اختیار بودن کتاب در همه مکانها را برای مردم فراهم کنیم، عنوان کرد: در هر جایی حتی در داخل وسایل نقلیه عمومی و مکان های انتظار کتاب در دسترس مردم باشد تا مطالعه کنند و واقفان و خیرین می توانند در این عرصه پیشگام باشند.

انتهای پیام/