به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی پیش از ظهر امروز در دیدار با طلاب تازه وارد و مدیران مدارس دینی اهل سنت استانهای سه گانه خراسان در مشهد، اظهار کرد: طلبه‌ای که برای کسب قدرت و ثروت وارد این عرصه می‌شود، در واقع شانه‌های پیامبر(ص) را سکوی پرش خود قرار داده و در روایات از پیامبر(ص) و ائمه اطهار (ع) آمده است که خدا لعنت کند کسی را که ما را وسیله نان خوردن خودش قرار دهد.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار کرد: وضعیت زندگی ما طلبه‌ها در بالاترین سطح خودش بین اساتید و علمای اسلام، در حد یک کارگر ساده هم نیست و اگر می‌بینید، طلبه‌ای وضع بهتری دارد از طریق کار دیگری است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: همه ما نوکر هستیم، هم من طلبه پیرمرد ۷۴ ساله، هم شما طلبه جوان 18 ساله و تفاوت و برتری ما در محضر پیامبر(ص) که ارباب ما بوده، در این مطلب است که کدامیک بیشتر در خدمت اسلام باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز همه دنیای کفر بر سر اسلام ریخته‌اند، شرق، غرب و روس، آمریکا و چین هم ندارد، همه شأن در هدف براندازی اسلام با هم متفق هستند.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه تا قبل از جنگ احزاب به‌مدت ۳ هزار سال عرب و یهود در مقابل هم جنگیدند، اما در جنگ احزاب همه آنها با هم متحد شدند و در مقابل اسلام و پیامبر(ص) جنگیدند، متذکر شد: پیامبر(ص) فرمودند «قد برز الاسلام کله علی الکفر کله» یعنی تمام اسلام در برابر تمام کفر ایستاد، این جمله ایشان امروز هم دوباره مصداق پیدا کرده و ما در این شرایط طلبه و نوکر پیامبر(ص) شده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این مطلب که امروز تنها جبهه‌ای که مقابل کفر و استکبار جهانی ایستاده، انقلاب اسلامی است، خطاب به‌طلبه‌های جدیدالورود گفت: امروز شما به‌عنوان نوکر پیامبر(ص) باید این بصیرت را پیدا کنید و جبهه ایشان را تشخیص دهید و از ارباب‌تان که رسول الله است نهایت دفاع را کنید.

وی همچنین خطاب به‌علما و اساتید و روحانیون اهل سنت گفت: از اینکه شما عزیزان برنامه‌های آموزشی طلاب را به‌بهترین وجه اجرا می‌کنید، از شما سپاسگذارم.

آیتالله علم‌الهدی ادامه داد: ما در زمانی به‌سر می‌بریم که اولویت‌مان شعار وحدت نیست، بلکه نفس وحدت است و در وهله اول این وحدت باید بین روحانیون باشد، چرا که در غیر این صورت نمی‌توانیم در یک صف جهاد واحد، برای دفاع از پیامبر(ص) بجنگیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه برنامه‌های آموزشی ابلاغی برای مدارس علمیه در مقام محدودسازی و کنترل فعالیت‌های آموزشی نیست، افزود: به‌ادعاهای جریان‌های معاند و مغرض توجه نکنید، نظام جمهوری اسلامی قصد دخالت ندارد، بلکه فقط به‌خاطر تحقق وحدت علمی و فکری بین مدارس، برنامه‌های هماهنگی را با مشورت علمای اعلام اهل سنت تدوین و ابلاغ می‌کند.

وی افزود: تشکر دوم من از شما اساتید، علما و ائمه جمعه اهل سنت به‌خاطر موضع‌گیری‌های ارزشمند بعضی از شما در دفاع از نظام و اجرای منویات مقام معظم رهبری است.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: سه استان خراسان رضوی شمالی و جنوبی یک امتیاز ویژه دارد و آن انسجام و موضع گیری‌های مشترک ضد استکباری و به‌موقع است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: مهم‌ترین اولویت کاری شما اساتید و علمای گرامی، مصونیت‌بخشی به‌جریان طلبگی در حوزه‌ها و مدارس علمیه است، چراکه نقشه‌ای که استکبار جهانی برای براندازی اسلام تهیه کرده، جریان تکفیری است.

وی تصریح کرد: جریان تکفیری جریانی از دل اسلام و برای براندازی آن بوده و مسلمان‌کشی هدف دوم آنها است.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: استکبار به‌وسیله جریان تکفیری می‌خواهد یک چهره دروغین، درنده و پرقساوت از اسلام و توحید را به‌جهانیان معرفی کند و به‌این وسیله اسلام را در دنیا براندازد.

نماینده ولی فقیه خطاب به‌اساتید و مدیران مدارس علمیه اهل سنت ادامه داد: باید توجه کنید که این جریان تکفیری، نفوذی در مدارس شما نداشته باشد که اگر این اتفاق بیفتد، طلبه‌ای که باید خادم و نوکر پیامبر باشد، دشمن پیامبر(ص) می‌شود.

انتهای پیام/