به گزارش صبح توس؛هشتمین رویداد رقابتهای ایده پردازی(استارت آپ) با موضوع زعفران و شرکت تیمهایی از استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی شامگاه یکشنبه در تربت حیدریه پایان یافت.

رئیس دانشگاه تربت حیدریه در حاشیه این رقابت ها اظهار کرد: این هشتمین رویداد ایده پردازی در این شهرستان است که با همکاری مرکز رشد واحدهای فناوری تربت حیدریه برگزار شده  است.

محمد حسن فتحی با بیان اینکه ویژگی این رقابت ها آن است که با موضوع محوری زعفران برگزار شده است، افزود: هدف از انتخاب این محصول آن است که فضای نوآوری با هدف افزایش ارزش افزوده آن بوجود آوریم.

وی اظهار داشت: از 56 تیم متقاضی شرکت در این رقابت ها، 20 تیم از شهرستان هایی که نقش بیشتری در تولید زعفران دارند نظیر قاین، بیرجند، زاوه و مشهد برگزیده شده اند.

در این رقابت که شامگاه یکشنبه به میزبانی دانشگاه تربت حیدریه پایان یافت، تیم های باغ بوم با موضوع ایجاد بستر مجازی برای عرضه گل و پیاز زعفران، دیابون با موضوع تولید محصولی از زعفران برای درمان دیابت و فرهنگیان با موضوع ساخت دستگاهی برای خوش فرم نگه داشتن کلاله زعفران، هر سه از تربت حیدریه عنوان ها ی اول تا سوم را از آن خود کردند.

در این رقابت ها که از دیشب برگزار شد، 20 تیم از استان های سه گانه خراسان و با موضوع زعفران، با یکدیگر رقابت کردند.

انتهای پیام/