به گزارش صبح توس؛  به دنبال انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر آتش زدن یک کفتار و دو توله‌ اش در شهرستان فیروزه، فعالان محیط زیست و مردم خواستار شناسایی و برخورد با مسببان بروز این حیوان آزاری شدند.

پس از آن که خبری در  فضای مجازی منتشرشد  که حاکی از  به آتش  کشیدن  سه قلاده کفتار درحوالی  روستای  نجف آباد شهرستان فیروزه بود   فعالان محیط زیست  اعلام نگرانی کردند.

رئیس اداره محیط زیست فیروزه با تایید خبر عمدی بودن این اقدام گفت: متاسفانه لانه کفتار ها در حوالی روستای نجف آباد شهرستان فیروزه توسط تعدادی از اهالی به آتش کشیده شده است.

ذوالفقار سلحشور افزود: پس از دریافت این خبر بلافاصله نیروهای محیط زیست در محل حادثه حضور پیدا کردند و با لاشه سوخته کفتار ماده و یک توله اش رو به رو شدند.

وی ادامه داد: در بررسی های بیشتر متوجه لاشه توله  دیگری در یکی دیگر از قسمت های لانه  آن ها شدیم که به سبب آتش سوزی جان سپرده بود.

رئیس اداره محیط زیست فیروزه با بیان این که عوامل این اقدام شناسایی شده اند خاطر نشان کرد: این افراد که چهار نفر بوده اند برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با انتقاد از  خرافات و فرهنگ غلطی که در بین برخی مردم درباره کفتارها ایجاد شده است گفت: این حیوان لاشه خوار است و طبیعت را از‌ وجود مردار ها پاک می کند و از این حیث در طبیعت بسیار حائز اهمیت است، از سوی دیگر این‌حیوان با وجود ظاهر خشن خود به انسان حمله نمی کند لذا باید در حفظ و نگهداری این حیوان ارزشمند اهتمام جدی صورت بگیرد.

انتهای پیام/