به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در دیدار با رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خلیل آباد ضمن گرامیداشت دهه وقف ، اظهار داشت: از همه دست اندرکارانی که در زنده نگه داشتن سنت حسنه وقف نقش دارند باید تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه با ظهور اسلام مسئله وقف پایه اسلامی و دینی پیدا کرد و اولین واقف، حضرت محمد (ص) بودند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وقف از قدیم یک مسئله اعتقادی و دینی است و تاثیر زیادی در راستای مسائل اقتصادی، اجتماعی، سلامت، آموزش، فرهنگ و هنر و تمام مسائل در راستای دین اسلام دارد.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه وقف در بعضی از بخش ها اشباع شده و می طلبد واقفین به سمت بخش های لازم و مورد نیاز حال حاضر روی آورند، تصریح کرد: از گذشته های دور مردم به عزاداری سید و سالار شهیدان اهتمام ویژه ای داشته است و دیگران نیز به این سمت راغب شده اند و مطمئنا راغب کردن مردم به سمت نیات وقف های مورد نیاز زمان بر و نیازمند کار جهادی است.

وی با اشاره به اینکه هر فردی یک دیدگاه خاص خود را در مسائل وقف دارد و سوق دادن افراد به سمت وقف های مورد نیاز زمانبر خواهد بود، اذعان کرد: شفاف سازی در کار و برنامه منهای مسائل امنیتی و نظامی وانتظامی از تاکیدات مقام معظم رهبری است و مردم باید در جریان امور قرار گیرند و به همین منظور شفاف سازی در اهداف موقوفات برای عموم مردم لازم و ضروری است.

ناهیدی همچنین در ادامه عنوان کرد: اگر تشکیلات وقف بتواند خود را نهادینه کند و همواره تاثیرات مثبتی در جامعه داشته باشد مردم بیشتر به سمت وقف روی می آورند و از رفتن به سمت موسسات خیریه بدون حساب و کتاب نخواهند رفت.

وی با بیان اینکه اعتماد سازی در مجموعه وقف مسئله ای در راستای شفاف سازی است که باید مورد توجه اوقاف و امور خیریه قرار گیرد، تشریح کرد: تبلیغ و شناساندن امامزاده در راستای اعتمادسازی و جلب نظر بیشتر مردم تاثیر گذار است.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: اگر اقتصاد به بخش های دولتی و خصوصی تقسیم بندی شده ، مطمئناً موقوفات بخش سومی است که می تواند نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور داشته باشد.

 

سید احمد حسینی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خلیل آباد در این دیدار با بیان اینکه 90 درصد موقوفات شهرستان در حال حاضر با نیت تعزیه خوانی و اطعام است، اظهار داشت: در حال حاضر وقفیاتی لازم داریم که مشکلی را از مشکلات مردم مرتفع کند.

انتهای پیام/