به گزارش صبح توس صبح امروز راهپیمایی باشکوه و انقلابی 13 آبان در مشهد با حضور خیل عظیمی از دانش آموزان، دانشجویان، مسئولین شهری، خانواده معظم شهدا و عموم مردم برپا شد.

این مراسم ساعت 9 صبح امروز از میدان بسیج آغاز شد و راهپیمایان تا حرم رضوی ادامه داشت؛ عده بسیاری از مردم انقلابی و ولایی مشهد الرضا(ع) با مشت‌های گره به پیشواز آمریکا رفته و آنان را «ببر کاغذی» و «مدعیان توخالی» نامیدند.

پلاکارد‌هایی تحت عناوین «نگاه غرب‌گرایی تعطیل باید گردد، مسیر انقلابی آغاز باید گردد» و «فتنه گران دیروز، اشرافیان امروز» بر روی دستان مردم مشهد در مسیر راهپیمایی حمل شد.

پرچم عظیم و باابهت ایران بر روی دست دانش آموزان و جوانان شهر به اهتزاز درآمده بود که به‌حق گواهی بر «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» داشت.

خانواده شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم نیز با حضور خود در این مراسم زینت‌بخش بودند، آن‌ها با در دست گرفتن عکس فرزند شهید خود و تصویر رهبر انقلاب، بیعتی دوباره با انقلاب و رهبری کرده و از فدا کردن فرزندان رشید خود در مسیر پیروزی انقلاب رضایت خود را همچون گذشته اعلام داشتند.

مشت‌های گره‌کرده که زوال آمریکا را می‌خواهد
دانش آموزان دختر و پسر در راهپیمایی امروز صبح مشهد خود را ادامه‌دهنده راه دانش آموزان و دانشجویان انقلابی دیدند و بر خود نشان دادن مشت‌های گره‌کرده به آمریکا و اسرائیل را واجب دانسته و آن‌ها را به زوال و نابودی هدایت و تشویق کردند.

در حاشیه راهپیمایی 13 آبان، رخ داد انقلابی دستگیری ملوانان آمریکایی در کشتی به نمایش گذاشته شد؛ شعار «هیهات من الذله» و « مرگ بر آمریکا» در مسیر پیاده‌روی طنین‌انداز شده بود و مردم مشهد نشان دادند که سازش‌ناپذیر هستند و در مسیر مقاومت جان خود را فدای ایران و اسلام می‌کنند؛ همچنین دانش آموزان و جوانان مشهدی در طول مسیر ماکت‌های ترامپ و پرچم آمریکا را زیر پا انداخته و آن را به آتش کشیدند.

13 آبان مختص ایرانیان نیست
دانشجویان و توریست‌های خارجی که در مشهد هستند نیز در این راهپیمایی حضور داشتند؛ افرادی که اهل لبنان بود با در دست داشتن پرچم حزب الله و عکس رهبرمان، همراهی خود را با انقلاب ایران و مبارزه با استکبار جهانی اعلام کردند؛ همچنین برادران ما از کشور عراق نیز با در دست داشتن پرچم کشور خود، در این راهپیمایی شرکت کردند.

هم‌کلام با نوجوانان و جوانان در مسیر مقاومت
رضا علیمردانی یکی از دانش آموزان مشهدی که پرچم ایران را در آسمان اهتزاز درآورده بود در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما اظهار کرد: من فرزند جانباز دوران هشت سال جنگ تحمیلی هستم و امروز به خود افتخار می‌کنم که توانسته‌ام زیر پرچم ایران قرار بگیرم و از آمریکا و سیاست‌های خصمانه آن علیه ایران برائت بجویم.

نازنین فیروزی یکی از دانشجویان مشهدی است که با طراحی پرچم ایران بر روی صورت خود در این راهپیمایی حاضرشده بود؛ او در خصوص حضور خود در این مراسم گفت: اگرچه سال‌های گذشته در این مراسم حضور داشتم ولی امروز با توجه به تهدید‌ها و تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران، سعی کردم حضور پررنگی داشته باشم تا به‌نوبه خود به مسئولین آمریکایی بفهمانم آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

مراسم راهپیمایی 13 آبان سال 97 در مشهد با حضور راهپیمایان در حرم مطهر رضوی پایان یافت.

همزمان این راهپیمایی در سراسر خراسان رضوی برگزار شد.

درگز

پاسخ کوبنده مردم درگز به یاوه گویی های ترامپ

 مردم غیور و بصیر درگز با حضور پرشور در راهپیمایی یوم الله 13 آبان پاسخ کوبنده ای به یاوه گویی های ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دادند. 

 

تربت حیدریه

شعار مرگ بر آمریکا تعطیل پذیر نیست

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در مراسم پایانی راهپیمای ضد استکباری مردم تربت حیدریه افزود: مبارزه با استکبار جهانی به منزله مبارزه با همه سیاستمداران و کسانی که به دنبال ظلم بر علیه امت اسلامی و سایر ملتهای آزادیخواه جهان است و تا ریشه کنی آن این مبارزه همچنان گسترش و ادامه دارد.

وی با بیان اینکه شعار مرگ بر آمریکای امت اسلامی تعطیل پذیر نیست، اظهار کرد: این صدای رسای مظلومان و ملت های آزادیخواه جهان ریشه در معارف دینی و قرآنی دارد.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: اگر پایبند به اصول قرآنی هستیم خداوند در ابتدای سوره توبه فرموده که همه باید از استکبار و ظالم تبری بجویند.

عصمتی گفت: شعار مرگ بر آمریکا برخاسته از سیاست های خصمانه و ظالمانه آمریکا در 70 سال بر علیه ملتها بویژه امت اسلامی ایران است که چه در قبل از انقلاب و چه بعد از آن به ترفندهای مختلف بر علیه این مردم توطئه کردند.

امام جمعه تربت حیدریه خاطر نشان کرد: کسانی که امروز گاهی سخن از سازش و تعامل با آمریکا می زنند با اصول اسلام و انقلاب بیگانه اند، از سوی دیگر تنش زدایی به بهانه رفع مشکلات یک تفکر غیر انقلابی و غلط است، زیرا چنانچه از هویت و عزت و اقتدار خود دست برداریم شاید استکبار روی خوشی نشان دهد اما ان جامعه و ملت هرگز روی سعادت را نخواهند دید.

وی افزود: امروز همه ما آمدیم تا ضمن اعلام برائت از استکبار و ایادی مزدورش به همگان بفهمانیم که این ملت به اصول و آرمانی که امام راحل آن راترسیم کرده و ناخدای این کشتی یعنی مقام عظمای ولایت آن را هدایت و راهنمایی می کند پایبندیم و دست رد به سینه مستکبران و منافقین و زورگویان عالم می زنیم.

 

امام جمعه سرخس در جمع راهپیمایان 13 آبان؛

مبارزه با استکبار باید «تهاجمی» باشد/ مسئولان با اجرای اقتصاد مقاومتی به «حربه اقتصادی» دشمن پایان بدهند

 حجت الاسلام محمد بختیاری در جمع راهپیمایان یوم‌الله ۱۳ آبان شهرستان سرخس با اشاره به شاخصه‌های استکبارستیزی اظهار کرد: اولین شاخصه استکبارستیزی این است که مبارزه با استکبار و مستکبرین یک قیام الهی است؛ ما با کفر در مبارزه هستیم و این مبارزه و قیام ما، قیام الهی است.

 

امام جمعه سرخس افزود: ما موظفیم طبق آموزه‌های دینی با مستکبران و ظالمان مبارزه کنیم.

 

وی تصریح کرد: منطق جمهوری اسلامی این است که نباید ظلم کنیم و نباید ظالم باشیم و نباید بگذاریم دیگران به مستضعفان ظلم کنند؛ این منطق نشات گرفته از اسلام ناب محمدی است.

 

حجت الاسلام بختیاری با اشاره به سومین شاخصه استکبارستیزی بیان داشت: این راه و مبارزه مقطعی نیست و تا وقتی استکبار و مستکبرین است، این مبارزه باید ادامه داشته باشد.

 

امام جمعه سرخس سازش نکردن با استکبار را چهارمین شاخصه استکبارستیزی دانست و افزود: از مهمترین شاخصه‌های استکبارستیزی این است که به هیچ عنوان نباید با استکبار سازش کنیم، چون مستکبرین هیچگاه دست از ظلم و ستم خود نمی‌کشند.

 

وی به پنجمین شاخصه استکبارستیزی اشاره کرد و اظهار داشت: مبارزه با مستکبرین نه حالت انفعالی بلکه باید حالت تهاجمی داشته باشد، یعنی اگر یک قدم عقب‌نشینی کنیم دشمن دو قدم جلو می‌آید.

 

حجت الاسلام بختیاری با تاکید بر اینکه در این مبارزه باید توان و نیروی دفاعی ما تقویت شود، تصریح کرد: امروز توان دفاعی و قدرت موشکی نظام اسلامی خواب راحت را از استکبار جهانی، ایادی او و رژیم صهیونیستی گرفته است.

 

امام جمعه سرخس با اشاره به اینکه رفاه‌طلبی و دنیاطلبی با مبارزه با استکبار جمع نمی‌شود، گفت: امروز این توده‌های مستضعفین هستند که پای انقلاب ایستاده‌اند و خواهند ایستاد.

 

حجت الاسلام بختیاری در ادامه با تاکید بر اینکه آخرین حربه دشمن، حربه اقتصادی است عنوان کرد: مسئولان ما باید امروز با تکیه به ظرفیت‌های داخل و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، به این حربه دشمن پایان بدهند.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه امروز آمریکا در جهان آبرویی ندارد اظهار کرد: امروز شعار مرگ بر آمریکا منحصر به جمهوری اسلامی نیست و این شعار را جوانان و انقلابیون و آزادی‌خواهان در سرتاسر جهان فریاد می‌زنند.

 

فرماندار سبزوار:

آمریکا با خروج از برجام چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد

احمد برادران صبح امروز در مراسم پایانی راهپیمایی 13 آبان ماه با بیان اینکه 13 آبان برای ملت ایران اسلامی یادآور روز های تلخ و شیرینی است، اظهارکرد: این روز از شهادت جمعی از دانش آموزان تا تسخیر لانه جاسوسی روحیه استکبار ستیزی دانشجویان و دانش آموزان را نشان می دهد.

وی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون موضوع توجه به اصل استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به عنوان یک راهبردی اساسی مورد توجه مسئولان نظام و مردم بوده است.

وی ادامه داد: حدود 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و با وجود افزایش دشمنی های استکبار جهانی نهضت انقلاب ما به الگویی شاخص تبدیل شده است.

فرماندار ویژه سبزوار بیان کرد: توجه به دستاورد های نظام جمهوری اسلامی در ابعاد داخلی و خارجی می تواند در ادامه راه و مسیر در راستای تحقق اهداف متعالی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی موثر و مفید باشد.

برادران با اشاره به خروج یک طرفه آمریکا از برجام،، تصریح کرد: برجام به عنوان تعهد و معاهده بین المللی است و با خروج از آن چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داد.

انتهای پیام/