به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خراسان رضوی، امامان جمعه استان به استکبار ستیزی از دشمنان و بی اثری تحریم‌ها اشاره کردند.

 

امام جمعه تربت حیدریه:

برائت از مشرکان یک تفکر دینی است/خوش بینی به استکبار با اصول قرآنی همخوانی ندارد

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه با دعوت از آحاد مختلف مردم برای حضور در یوم الله ۱۳ آبان، افزود: شعار مرگ بر آمریکای ملت ایران امسال رساتر و کوبنده تر از گذشته خواهد بود زیرا برائت از مشرکان و مستکبران یک تفکر دینی است و در طول تاریخ اسلام هر گاه مردم به این اصل توجه کردند، عزت، اقتدار و عظمت را برای خود بوجود آوردند.

 

وی تصریح کرد: هرگاه امت اسلامی از این اصل قرآنی و تفکر دینی غافل شدند به جز ذلت و تباهی چیز دیگری نصیبشان نشده است.

 

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: مرگ بر آمریکا ریشه تاریخی و منطقی هم دارد،  از آنجا که در طول تاریخ قبل و بعد از انقلاب اسلامی ظلم ها و جنایت های سیاستمداران ایالات متحده و منطق و خوی استکباری و استعماری آنها برهمگان روشن و مبرهن است.

 

امام جمعه تربت حیدریه با بیان اینکه خوش بینی و اعتماد به مشرکان و مستکبران با مبانی قرآنی همخوانی ندارد، افزود: چنانچه ملت و کشوری با این تفکر که اگر به آمریکا و غرب گرایش پیدا کنیم وضعیتمان بهتر می شود به فرموده رسول خدا صلی الله علیه و اله و سلم آن جامعه روی سعادت و خوشبختی را نخواهد دید و  در هنگامه ذلت و گمراهی فقط باید خودش را سرزنش کند.

 

امام‌جمعه سرخس:

کینه استکبار از اربعین سینه زائران حسینی در نیجریه را هدف گرفت/ آمریکا دشمن درجه‌یک ملت ایران است

حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به اینکه دشمنان ولایت و در رأس آن استکبار تمام تلاششان را برای تضعیف راهپیمایی اربعین حسینی کردند، اظهار کرد: با وجود هجمه دشمنان، راهپیمایی اربعین حسینی امسال پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار شد.

 

امام‌جمعه سرخس به دستاوردهای راهپیمایی اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: در راهپیمایی اربعین حسینی شاهد وحدت مثال‌زدنی میان مسلمانان از همه فرق و مذاهب و ارادت همه آزاداندیشان و مستضعفان به ساحت آقا امام حسین علیه‌السلام بودیم.

 

وی تصریح کرد: امسال همچون سال‌های گذشته وحدت مثال‌زدنی دو ملت ایران و عراق را در اربعین حسینی شاهد بودیم که نشان از بصیرت دو ملت در نوکری امام حسین علیه‌السلام دارد.

 

حجت‌الاسلام بختیاری با اشاره به خدمت‌رسانی موکب‌های ایرانی و عراقی به زائران حسینی و تقدیر از موکب میقات الرضا علیه‌السلام شهرستان سرخس در کربلای معلا برای پذیرایی از زائران اباعبدالله الحسین علیه‌السلام خاطرنشان کرد: امسال مردم ولایتمدار و مؤمن شهرستان سرخس حدود ۱۵۰ میلیون تومان کمک به‌صورت نقدی و غیر نقدی به موکب میقات الرضا علیه‌السلام شهرستان سرخس داشتند که جای شکر دارد.

 

خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه با اشاره به سانسور شدید خبری راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی از سوی استکبار جهانی بیان داشت: عمق کینه استکبار از راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی سینه زائران حسینی در نیجریه را هدف گرفت و شاهد به رگبار بستن زائران حسینی در روز اربعین توسط ارتش نژادپرست این کشور بودیم.

 

امام‌جمعه سرخس در ادامه با اشاره به ۱۳ آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز ملی مبارزه با استکبار عنوان کرد: امروز ملت ایران می‌دانند که استکبار و در رأس آن آمریکا دشمن درجه‌یک آن‌ها هستند.

 

وی تأکید کرد: امسال در روز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار، بار دیگر ملت ایران با اشاره رهبری به میدان می‌آیند و مشت محکمی بر دهان استکبار خواهند زد و فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دهند.

 

حجت‌الاسلام بختیاری با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال نفوذ و جاسوس پروری در کشورمان است، اظهار داشت: امروز برخی در کشور که از همان روز اول با امام و رهبری زاویه داشتند، نقش پیاده‌نظام آمریکا را بازی می‌کنند و به دنبال تطهیر چهره پلید استکبار هستند.

 

خطیب نماز جمعه سرخس گفت: آمریکا هرچند نمی‌تواند جسارتی به جمهوری اسلامی داشته باشد، اما در اذهان برخی افراد که ایمان ضعیفی دارند و دنیاپرست هستند تأثیرگذاری دارد و آن‌ها را به‌عنوان جاسوس خودش در کشور در اختیار می‌گیرد.

 

امام جمعه درگز:

بی لیاقتی و بی برنامگی دولت و مجلس مایه هراس مردم است

حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: خود را برای سفری که در پیش دارید آماده کنید و بدانید همانگونه که به دنبال دنیا هستید، مرگ هم به دنبال شماست.

 

وی در ادامه با اشاره به مناسبتهای آخر ماه صفر عنوان کرد: پیامبر گرامی اسلام با رحمت و مهربانی خود توانست مردمی که در بدترین اوضاع جهالت و نادانی بودند را به ایمان و دوستی با خدا دعوت کند؛ رحلت ایشان سبب قطع بزرگترین نعمت بشریت یعنی نعمت رسالت و نبوت شد.

 

امام جمعه درگز افزود: در میان تمام ویژگیهای امام مجتبی (ع)، حلم و بردباری ایشان مورد اعتراف دوستان و دشمنان آن بزرگوار است که این صفت، باعث حفظ جان بسیاری از شیعیان از گزند آسیب های جاهلان می‌شد؛ امام رضا (ع) نیز، بحث ولایت عهدی مامون را به فرصتی برای اثبات امامت بر حق خویش و مبارزه معنوی با حکومت اشرافی بنی عباس تبدیل فرموده و شیعیان را با مکتب اهل بیت علیهم السلام آشنا کردند.

 

حجت الاسلام ایروانی 13 آبان را روز حماسه و غرور ملت ایران دانست و گفت: نقش 13 آبان در تبدیل شعار مرگ بر آمریکا به شعور و فهم واقعی این مساله بی بدیل است؛ امروز شعار مرگ بر آمریکا به یک شعار همگانی برای ملت های بیدار دنیا تبدیل شده و برای جهانیان به اثبات رسیده است که می شود بدون اتکا به آمریکا ایستاد و با عزت و استقلال زندگی کرد.

 

وی تشریح کرد: تفاوت مهم 13 آبان امسال با سالهای گذشته در اعلام دور دوم تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران در این روز بزرگ است؛ 13 آبان نماد شکست و ناکامی آمریکاست و دشمن نخواهد توانست با اعمال تحریم، خوی استکبار ستیزی ملت ایران را خدشه دار کند.

 

امام جمعه درگز تاکید کرد: آمریکا با تسمک به صهیونیست ها و منافقین و دوشیدن آل سعود، تمام توان خود را برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه به کار گرفته است، اما هر چه بیشتر می گذرد موفقیت کمتری نصیبش شده و شکست های بیشتری را تجربه می کند؛ این یعنی اقتدار و عظمت نظام و لطف پروردگار عالم به ملت بزرگ ایران.

 

حجت الاسلام ایروانی ضمن گلایه از بی تدبیری دولت و مجلس در اداره امور کشور تصریح کرد: آن چیزی که ملت ما از آن ترس دارد تحریم آمریکا نیست، ما از سوء تدبیر و بی لیاقتی و بی برنامگی دولت و مجلس می ترسیم؛ فساد در بدنه اجرایی کشور باعث هراس مردم است.

 

وی افزود: نمایندگان مجلس بهتر است بصیرت، ولایت مداری و تحلیل را از مردم کوچه و بازار یاد بگیرند؛ چطور ممکن است امروز وزیری را وادار به استعفا کنید و فردا دوباره به او رای اعتماد بدهید؟ شما روی نمایندگان دوره ششم مجلس را هم سفید کردید.

 

وی در پایان با اشاره به حماسه جهانی پیاده روی اربعین خاطر نشان کرد: این اجتماع میلیونی عاشقان حسینی از معجزات الهی است که انشاالله مقدمه آزادسازی قدس شریف و ظهور امام زمان (عج) خواهد بود؛ پیاده روی اربعین بار دیگر به دنیا ثابت کرد که گرانی و مشکلات معیشتی ذره ای از ارادت و محبت مردم به امام حسین (ع) را کم نخواهد کرد.

 

خطیب جمعه خلیل آباد:

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا یک حرکت ناگهانی نبود / زمینه تسخیر لانه جاسوسی از ساعت های اول انقلاب فراهم شده بود

حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی استکبار ستیزی، اظهار داشت:  13 آبان محل تلاقی مناسبت هایی است که همگی ربط به استکبار جهانی دارند.

 

وی با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان انقلاب به تعبیر امام (ره) به عنوان انقلاب دوم مطرح است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در روز 13 آبان که روز مبارزه با استکبار نامگذاری شده و روز جوان مومن و انقلابی و مبتکر است.

 

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه تصرف سفارت آمریکا در ایران و دستگیری 66 دیپلمات آمریکا یک حرکت ناگهانی نبود و دلایل بیشماری روی هم انباشته شد، تصریح کرد: زمینه تسخیر لانه جاسوسی از ساعت های اول انقلاب نیز فراهم شد و آمریکا توطئه های فراوانی علیه انقلاب و ملت ایران داشته است.

 

وی همچنین در ادامه با اشاره به پیاده روی اربعین حسینی، اذعان کرد: مراسم اربعین حسینی امسال با حضور 20 میلیون نفر با شکوه تر و حماسی تر از سال های گذشته برگزار گردید و پیامدهای الهی، مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی زیادی برای دولت ها، ملت ها و شیعیان بر جای گذاشت.

 

ناهیدی عنوان کرد: وحدت امت اسلام به ویژه جهان تشییع، خلق حماسه های بزرگ قدرت سازی کربلا برای آزادی قدس و هماهنگی و همدلی دولت ایران و عراق و... از جمله پیام های اربعین سال جاری بود.

 

وی با بیان اینکه برگزاری اربعین حسینی بی شک بدون برنامه ریزی و هماهنگی بین دستگاه های مختلف دولتی، نظامی، امنیتی و خدماتی امکان پذیر نبود، تشریح کرد: نقش ملت ایران و عراق در اکرام مهمانان حسینی قابل تقدیر است و این حضور در هیچ جای دنیا نظیر ندارد.

 

امام جمعه خلیل آباد در ادامه ابراز کرد: در حالی که رسانه های وابسته به استکبار و غرب چشمان خود را بر بزرگترین همایش فرهنگی جهان (اربعین) بسته بودند و آن را به دنیا مخابره و منعکس نکردند، ارتش نژادپرست نیجریه با حمله به عزاداران حسینی و قتل عام بیش از 50 عزادار و مجروح کردن بیش از صد نفر،  عمق کینه و وحشت استکبار جهانی از شیعیان و پیام روشنگرایانه عاشورا را نشان داد.

 

وی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری 28 صفر، اظهار کرد: پیامبر اکرم در حدیثی می فرمایند که فردای قیامت نزدیک ترین شما به من کسی است که راستگوتر، امانت دار تر، خوش اخلاق تر، وفاتر به پیمان و نزدیک تر به مردم باشد.

 

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه بسیاری از ناهنجاری و نزاع های اجتماعی و سیاسی پدیده ای است که از ناخالصی و عدم صداقت به وجود می آید، خاطرنشان کرد: بسیاری از طلاق ها ریشه در عدم صداقت دارد و مطمئناً کسی که اهل ایمان است و اهل نفاق و ریاکاری نیست.

 

امام جمعه نیشابور:

تسخیر لانه جاسوسی آغاز نبرد آشکار ما با آمریکا بود و این نبرد همچنان ادامه دارد

حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه نیشابور ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی اظهار داشت:اربعین امسال هم با حضور پرشور عاشقان اباعبدالله در کمال امنیت و عزت برگزار شد و از آنهایی که در این مراسم شرکت کردند و دست اندر کار بودند تشکر می‌کنیم.

 

امام جمعه نیشابور با اشاره به شهادت امام رضا(ع) خاطرنشان کرد:ما داریم آماده می‌شویم برای زیارت حضرت رضا(ع) و نیشابور این افتخار را دارد که قدمگاه زائران امام رضا(ع) باشد،اگر با عراق مقایسه کنیم نیشابور نجف ایران است.

 

وی با بیان اینکه در دولت اتفاقاتی افتاد،دولت ترمیم شد ،وزرا معرفی شدند و مجلس به آنها رای داد،افزود:امروز با پشتیبانی تمام جناح ها و مجلس امیدواریم دولت موفق باشد.

 

یعقوبی ادامه داد:اما پاسخ این سوال داده نشده است که وزیری که در وزارت صمت موفق نبوده است و مشکلاتی نیز در زمان وزارت ایشان بوجود آمد،چرا باید دوباره به مجلس به عنوان وزیر کار معرفی شود،مگر در این کشور انسان‌های توانمند کم هستند،ما انتظار داشتیم ایشان به دادگاه برود و به تخلفاتی که در زمان وزارت ایشان اتفاق افتاد پاسخگو باشد،از مجلس هم انتظار نمی رفت به وی رای اعتماد دهد.

 

امام جمعه نیشابور گفت:به هر حال به رای مجلس احترام می‌گذاریم و امیدواریم دولت و مجلس موفق باشند.

 

وی با بیان اینکه 13 آبان روز ملی استکبارستیزی است،تصریح کرد:یادتان باشد امام تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم و بزرگتر از انقلاب اول نامید،تسخیر لانه جاسوسی آغاز نبرد آشکار ما با آمریکا بود و این نبرد همچنان ادامه دارد.

 

یعقوبی با بیان اینکه این شعار مرگ بر آمریکا در واقع یک نوع پدافند غیر عامل است،بیان کرد:این شعار مهمی است که در 13 آبان این شعار را محکم تر از گذشته خواهیم داد.

 

امام جمعه نیشابور با اشاره به ربوده شدن مرزبانان جمهوری اسلامی  و نیروهای سپاه پاسداران به دست گروهک جیش الظلم،خاطرنشان کرد:از وزارت کشور و مسئولان امنیتی انتظار داریم جدی تر با این مسئله برخورد کنند.

 

وی با بیان اینکه پاکستان کشور دوست و همسایه ما است،افزود:اگر دولت پاکستان اجازه دهد دوستداران انقلاب اسلامی در پاکستان در کمتر از 24 ساعت شر همه این تروریست ها کم می کند،به هر شکلی شده مسئله امنیت ما باید حل شود.

 

یعقوبی در پایان گفت:مصلی هم در ادامه مسجد جامع و در ادامه توسعه مسجد جامع است ان شاء الله خیرین کمک کنند تا بتوانیم مصلی را هم به پایان برسانیم.

انتهای پیام/