به گزارش صبح توس؛  آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد با بیان اینکه در نهج البلاغه به تفصیل در مورد شیطان پرداخته شده است، اظهار کرد: شناخت جریان‌شناسی شیطان اهمیتش کمتر از شناخت خود شیطان نیست، آگاهی از در موضوع جریان شناسی شیطان می‌تواند برای جوانان ما بسیار بیدارساز باشد.

 

وی با بیان اینکه ما فکر می‌کنیم شیطان برای گول زدن انسان سراغ وی می‌رود تا وی را فریب دهد، گفت: حقیقت امر در فرمایش امام علی(ع) است، ایشان فرمودند این شیطان نیست که سراغ انسان می‌رود بلکه این انسان است که سراغ شیطان می‌رود و آنهایی که شیطان سراغشان می‌رود انسان‌هایی خودساخته در خط عبودیت پروردگار هستند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه عده‌ای شیطان را برای گذراندن پیشرفت‌های مادی، سیاسی و اقتصادی زندگی خود ملاک قرار می‌دهند، اظهار کرد: زندگی افرادی که به سراغ شیطان رفته‌اند بر پایه جریان شیطانی تنظیم‌شده است به همین جهت یک معامله بین این انسان‌ها و شیطان وجود دارد.

اربعین نمایشگاه استکبار ستیزی است

آیت الله علم الهدی افزود: 13 آبان امسال در تقارن با اربعین حسینی است، اربعین نمایشگاه استکبارستیزی بود و تمام مجاهدات اهل بیت(ع) سیدالشهدا(ع) در فصل دوم انقلاب کربلا تبلور یافت و در روز اربعین به کمال رسید؛ یزید مانور قدرت زیادی برای خود به راه انداخته بود و قصد داشت اهل بیت(ع) پیا بیان اینکه مبر را خار کرده و صلابت آنها را از میان ببرد اما حضرت زینب(س) تمامی این معادلات و نقشه‌های یزید را به هم ریخت.

 

امام جمعه مشهد با بیان اینکه یزید همانند آمریکا مستاصل شده است، گفت: آمریکا 40 سال در همه حرکت‌های استکباری و مظالم خود شکست خورده است و درصدد است شدیدترین مظالم خود را صورت دهد و تحریم‌های نوبت دوم را اجرا کند؛ تهدید آمریکا مبنی بر اجرای تحریم‌های نوبت دوم نیز مصداق فرمایش امام است که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

 

اگر صادرات نفت صورت نگیرد، تنگه هرمز یک قطره نفت هم صادر نمی‌کند

آیت الله علم الهدی با تاکید بر اینکه آمریکا در هر توطئه‌ای شکست خورده و در این توطئه نیز شکست می‌خورد، خاطر نشان کرد: گفته‌اند اجازه صادرات یک قطره نفت را نیز نمی‌دهند اما از سوی مقام معظم رهبری و رئیس جمهور عنوان شد اگر قرار به این مسئله باشد حتی یک قطره نفت از خاورمیانه و تنگه هرمز صادر نخواهد شد؛ این مهم یک شعار و تهدید نیست بلکه بیان یک واقعیت است.

 

وی ادامه داد: در مورد فردی که استاد دانشگاه است در مقاله‌ای که در مجله جنگ جهانی این مسئله را تشریح می‌کند که از تنگه هرمز در هر روز سه کشتی عربستان سعودی عبور می‌کند و اگر قرار باشد نفت ایران صادر نشود، ساعت 5 صبح هر روزی که اراده کنند، سه کشتی عربستان مصادره و سکوی نفتی بسته می‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: این استاد جنگ جهانی ادامه می‌دهد موشک‌های قاهر برای تاسیسات نفتی عربستان کافی است که آنها را از کار بیندازد و در صورت دخالت آمریکا و متحدانش این اتفاقات رخ خواهد داد که کل اقتصاد جهان و بانک‌های آنها از کار می‌افتد و قیمت نفت به بشکه‌ای 400 دلار می‌رسد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اینها تحلیل استاد جنگ جهانی است و وی می‌گوید در این جنگ احتمالی فقط دو پایگاه موشکی ایران دخیل است و 110 پایگاه موشکی ایران فعالیتی ندارند، این استاد آموزش جنگ و به قول برخی رئیس اتاق جنگ ناتو می‌گوید اگر تصمیم به تحریم نفت ایران باشد به فاصله یک ساعت و نیمه تمامی کشورهای خلیج فارس و دبی و عربستان نابود می‌شوند و این در حالی است که ما هنوز سراغ اسرائیل نرفته‌ایم و دلیل اینکه می‌گویند موشک‌ها را جمع کنیم همین است.

 

وی تصریح کرد: آمریکا فکر کرده است که وضعیت ایران مثل 29 شهریور سال 59 است؟ ایران امروز ایران آن روز نیست اینکه دم از ولایت فقیه می‌زنیم به دلیل این است که همه مدیریت‌ها تحت ید ایشان است؛ اگر رهنمودهای ولی‌فقیه در مدیریت اقتصادی کشور عمل می‌شد در اقتصاد کجا بودیم؟

 

وزرا برای اداره ساختمان وزارت منصوب نشدند

امام جمعه مشهد گفت: آمریکا می‌خواهد از 13 آبان این جنگ اقتصادی را راه بیندازد و ممکن است یک شوک اقتصادی نیز در کشور وارد شود، آرایشگری نظامی در مسائل اقتصادی از سوی دولت و مجلس چیست؟ چه پدافند اقتصادی فراهم شده است؟ چند وزیر تازه نفس وارد شده‌اند؛ اینها از این جنگ خبر دارند؟ اگر خبر ندارند چرا منصوب شدند و اگر خبر دارند برنامه‌شان چیست؟ اینها وزیر نشدند که یک ساختمان وزارت را اداره کنند بلکه باید در صف مقدم جبهه جنگ اقتصادی با آمریکا قرار بگیرند و باید برنامه خود را به مردم بگویند.

 

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: مردم پشت مقام معظم رهبری هستند و با مقاومت و مردانگی خودشان همه چیز را پاسخ می‌دهند اما در عین حال آقایان مسئول چه پدافند و برنامه‌ای دارند؟ اینها را باید به مردم بگویند.

انتهای پیام/