حسین رضایی در گفت‌و‌گو با صبح توس در خصوص حرکت زائران پیاده به سمت مشهد در دهه پایانی ماه صفر اظهار کرد: برخی افراد که جامانده اربعین هستند بدون هماهنگی برای سفر به مشهد در جاده قرار می‌گیرند، این درعین‌حالی است که پیش از سفر باید با امور جاده‌ای و امور مشارکت‌ها زمان حرکت خود را چک کنند تا بتوانیم از نظر اسکان و تغذیه آن‌ها را تأمین نماییم.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) گفت: تا اربعین حسینی سه هزار و 553 زائر پیاده از سه محور وارد مشهد شده‌اند که از این میزان دو هزار و 725 زائر مرد و 828 زائر خانم بوده‌اند.

وی افزود: از جاده قوچان دو هزار و 480 زائر، از جاده نیشابور 258 زائر و از جاده سرخس 815 نفر وارد مشهد شده‌اند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) بیان کرد: 20 ایستگاه صلواتی از روز سه‌شنبه هفته جاری فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که با 40 ایستگاه دیگر، درمجموع 60 ایستگاه در مسیر‌های شش‌گانه برای پذیرایی از زائران فعال هستند.

رضایی بیان کرد: چند مدل ایستگاه صلواتی بین‌راهی برای زائران در نظر گرفته‌شده است؛ در ایستگاه‌های رفاهی وعده و میان وعده‌های غذایی برای زائران در نظر گرفته می‌شود، در ایستگاه‌های پذیرایی و درمانی علاوه بر توزیع غذا، فشارخون و قند خون زائران گرفته می‌شود و کنترل پزشکی می‌شوند و در ایستگاه خدمات رفاهی و اسکان نیز ارائه خدمات صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام/