به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام محمود عمرانی خطیب موقت نماز جمعه شهرستان رشتخوار، ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی بن ابیطالب(ع) شهر رشتخوار با توجه به شروع حرکت بزرگ اربعین حسینی، امام حسین علیه السلام را مظهر بصیرت و استقامت برای مسلمانان عنوان کرد و افزود: باید در مراسم عزاداری از حسین(ع) درس آزادگی و شجاعت بگیریم، حسین علیه السلام با حرکت خود از تمام آزادمردان دنیا خواست تا هیچگاه زیر بار ظلم نروند.

حجت الاسلام عمرانی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با اربعین حسینی، افزود: اربعین پدیده بی نظیر و بی سابقه در این سال های اخیر است، که این حرکت با عشق و ایمان همراه است.

 

وی در ادامه حرکت اربعین را یک نمایش بزرگ و مقدمه ای برای ظهور امام زمان عجل الله دانست، و یادآور شد: امسال پیش‌بینی شده است، بیش از ۳۰ میلیون زائر در نمایش بزرگ اربعین حضور پیدا کنند.

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان رشتخوار با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری با توجه به اینکه اربعین و گریه بر حسین(ع) برای استمرار و ادامه انقلاب لازم است، اظهار داشت: حب الحسین یجمعنا یعنی اینکه عشق حسین(ع) ما را در کنار هم جمع می‌کند و هدف امام حسین علیه السلام از جمع شدن ما امروز در کنار هم مبارزه با استکبار جهانی و زورگویان عالم است.

 

وی در ادامه ضمن گرامیداشت پیشاپیش سیزده آبان روز بسیج دانش اموزی نیز، افزود: محمد حسین فهمیده با شهادت خود عظمت آفرید، این یعنی آزادی که با خون حسین (ع) گره خورده است و این یعنی عزت حسینی است.

حجت الاسلام عمرانی اذعان داشت: امروز دشمنان نظام اسلامی باید این را بدانند، انقلابی که ما با خون هزاران هزار شهید به دست آورده ایم، اجازه نخواهیم داد که حتی ذره ای به این نظام و انقلاب صدمه وارد کنند.

 

امام جمعه موقت رشتخوار با اشاره به اینکه بسیجی بودن مایع سرافرازی و سربلندی در پیشگاه پروردگار است، اذعان داشت: امسال سیزده آبان ما از هر سال با شکوه تر و گسترده تر برگزار خواهد شد.

 

وی با تاکید بر قتل روزنامه نگار منتقد عربستانی جمال خاشقچی و موضع گیری شدید رسانه های جهان  در این رابطه، گفت: دفاع از مظلوم و موضع گیری در این رابطه درست است، اما امروز روزی هزاران نفر در یمن و فلسطین به دست استکبار جهانی از دنیا می‌روند، هیچ کس موضع گیری نمی کند، دفاع و موضع گیری باید در همه جا از مظلومان صورت بگیرید.

 

 

انتهای پیام/