مجید طاهرپور در گفت و گو با خبرنگارصبح توس ، اظهار داشت: در سال جاری تاکنون 90 میلیارد و 540 میلیون ریال تسهیلات اشتغال پایدار در بخش کشاورزی به روستاییان این شهرستان پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: سهمیه امسال شهرستان خلیل‌آباد از تسهیلات اشتغال پایدار 20 میلیارد ریال بود که با توجه به ارائه طرح‌هایی با توجیه اقتصادی و با صرفه این میزان به 90 میلیارد و 540 میلیون ریال رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد بابیان اینکه این تسهیلات در حوزه‌های دام و طیور، تولیدات گیاهی و صنایع تبدیلی پرداخت و برای 125 نفر اشتغال ایجاد شد، تصریح کرد: وسعت زمین‌های باغی و زراعی خلیل‌آباد 19 هزار هکتار و محصولات عمده آن انگور، انار، زعفران و پسته است و این شهرستان 12 هزار بهره بردار در بخش‌های کشاورزی، باغداری، دام‌پروری و طیور دارد.

 

تجهیز بیش از 424 هکتار از اراضی خلیل‌آباد به سیستم آبیاری کم فشار

وی با تأکید بر اینکه بیش از 424 هکتار از اراضی شهرستان به سیستم آبیاری کم فشار مجهز شده است، اذعان کرد: از ابتدای سال جاری با صرف قریب به 17 میلیارد ریال بیش از 424 هکتار از اراضی خلیل‌آباد به سیستم آبیاری کم فشار مجهز شده است.

طاهرپور با اشاره به اینکه اجرای این طرح از محل اعتبارات آبیاری کم فشار در قالب 14 پروژه با حدود 41 کیلومتر لوله گذاری صورت گرفت، عنوان کرد: سال زراعی گذشته نیز 688 هکتار از مزارع این شهرستان در قالب 17 پروژه تجمیع به سامانه‌های آبیاری کم فشارمجهز شد.

وی در پایان تشریح کرد: در اجرای طرح های آبیاری تحت فشار 15 درصد هزینه ها توسط کشاورز و 85 درصد به صورت بلاعوض از سوی دولت تأمین و پرداخت می شود.

انتهای پیام/