به گزارش صبح توس؛ وحید مبین مقدم در حاشیه بازدید مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات شهرداری مشهد از خطوط قطارشهری مشهد گفت: طبق آمار روزانه حدود 175 هزار مسافر از طریق خطوط قطارشهری مشهد جابجا می‌شوند که حدود ۱۴۵ هزار نفر از این رقم مربوط به خط یک و حدود ۳۰ هزار نفر مربوط به خط ۲ است .
وی افزود: سامانه آموزش راهبری قطار شهری یا «دستگاه شبیه‌ساز آموزش راهبری» که یک دستگاه کاملاً بومی‌شده هست توسط نیروهای داخلی و پیمانکار صنایع دفاع ساخته‌شده است.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد اظهار کرد: دستگاه شبیه‌ساز آموزش راهبری که در شرایط تحریم باید با قیمت بسیار بالایی از خارج کشور خریداری می‌شد با تکیه ‌بر توان نیروهای داخلی و در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، برای اولین بار در کشور توسط مهندسان و تکنسین‌های مشهدی ساخته شد به‌طوری‌که در خاورمیانه جزء اولین دستگاه‌های آموزش راهبری است.
وی با بیان اینکه این شهر دومین کلان‌شهر ایران است که گواهینامه راهبری قطارشهری صادر می‌کند؛ گفت: با ساخت این دستگاه، اگر بخواهیم کسی را آموزش دهیم و گواهینامه راهبری برایش صادر کنیم، نیازی به آموزش با قطار و مخاطرات موجود در شرایط واقعی، وجود ندارد.
گفتنی است در این بازدید همچنین مشهد جمعی از مدیران بازرسی سازمان‌ها، مناطق و شرکت‌های تابعه شهرداری مشهد از روند خدمت‌رسانی در خطوط ۱ و ۲ قطارشهری و همچنین بخش‌های فنی و تجهیزاتی خط ۱ قطارشهری بازدید کردند.