به گزارش صبح توس؛ علی رضا رشیدیان با بیان اینکه سهم اولیه استان از تسهیلات اشتغال روستایی 610 میلیارد تومان است؛ گفت: رقم مصوب و پرداخت شده از سوی بانک‌ها به‌این طرح‌ها تاکنون بیش از یک سوم این تسهیلات است که به 2 هزار و 800 طرح اختصاص یافته است.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: این تسهیلات ظرفیت خوبی برای توسعه و اشتغال روستایی ایجاد کرده، امید است روند پرداخت این تسهیلات با ارتقای طرح‌های ارائه شده و اقتصادی بودن آنها سرعت بیشتری یابد.

وی تصریح کرد: در این میان ضرورت جدی، ارائه طرح‌های اقتصادی به‌تناسب شرایط هر منطقه و ظرفیت‌های آن به‌ویژه در حوزه تکمیل چرخه و فرآیند تولیدات این روستاها است.

 رشیدیان افزود: در این پرداختی‌ها، روند افزایش سهم تسهیلاتی بخش کشاورزی از شرایط خوبی برخوردار بوده و امید است این روند ارتقا و تداوم یابد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به‌اینکه در حوزه اشتغال فراگیر هم تاکنون 63 میلیارد تومان از این محل برای 64 طرح اقتصادی پرداخت شده است؛ اظهار کرد: این روند خیلی مطلوب نیست، باید موانع و مسائل این مسیر مرتفع شده و کار از شرایط مناسبی برخوردار شود.

وی با اشاره به‌موضوع کمک‌های فنی و اعتباری؛ گفت: باید این کمک‌ها سریع‌تر عملیاتی شود تا ظرفیت جدب تسهیلات اشتغال فراگیر هم فراهم‌تر شده و فعالان اقتصادی بتوانند از تسهیلات ارزان‌تر با شرایط بهتری بهره‌مند شدند.

رشیدیان با بیان اینکه تاکنون در حوزه اشتغال با وجود اینکه همه مباحث و تکانه‌های اقتصادی و مشکلات ایجاد شده بر اساس گزارش شورای اشتغال شرایط استان وضعیت نسبتا خوبی دارد و از ابتدای سال تاکنون 68 هزار اشتغال در سامانه ثبت شده که خود بیانگر ظرفیت خوب استان در بخش‌های مختلف برای توسعه تولید و ایجاد اشتغال است.

استاندار خراسان رضوی حجم صادرات امسال استان تاکنون را یک میلیارد و 116 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: این رقم نسبت به‌سال قبل در همین زمان رشد 33 درصدی دارد.

وی با بیان اینکه واردات استان هم با وجود همه مباحث و القائات رشد دارد؛ عنوان کرد: در این مدت 144 هزار تن کالا به‌ارزش 176 میلیون دلار به‌استان وارد شده که رشد هفت درصدی دارد.

رشیدیان اظهار کرد: امید است با همت همه بخش‌ها و دستگاه‌ها به‌ویژه بخش خصوصی و همت مردم این روند در استان ادامه یابد و به‌اهداف برنامه‌ریزی شده سال دوم برنامه ششم دست یابیم.

انتهای پیام/