به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، رضا سعیدی مدیرعامل بیمارستان رضوی با بیان اینکه سامانه سیار درمانی رضوی روز گذشته به همت بیمارستان فوق تخصصی رضوی به مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی اعزام شد گفت: برپایی سامانه سیار درمانی رضوی برای دومین سال متوالی با همکاری مجموعه‌های علمی و درمانی آستان قدس رضوی و به دستور تولیت این آستان مقدس از حدود یک ماه پیش در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: کاروان پزشکی امسال برای خدمت به زائران اربعین حسینی در دو مرحله اعزام می‌شود و در مرحله اول که روز گذشته اتفاق افتاد، اعزام تجهیزات دارویی و سامانه سیار بیمارستانی صورت گرفت.
سعیدی ادامه داد: این سامانه تجهیزات بیمارستانی سیار شامل بخش‌های مختلف پزشکی از جمله سی‌تی‌اسکن، رادیولوژی، آزمایشگاه، اتاق عمل، اورژانس، یونیت دندانپزشکی، سونوگرافی و تجهیزات اتاق عمل است که در قالب 14 اتوبوس سازماندهی شده‌ که از بیمارستان رضوی به سمت کربلای معلی رهسپار شد.
سعیدی گفت: هم‌چنین سه دستگاه کامیون حدود 30 تن تجهیزات و لوازم پزشکی و نیز مواد غذایی مورد نیاز را به عراق برد و در ادامه این اعزام‌ها، گروه درمانی متشکل از حدود 125 نفر شامل پزشکان متخصص از انواع رشته‌ها مثل نوزادان و کودکان، گوارش، رادیولوژی، ارتوپدی، دندانپزشک و همچنین پرستارها و تکنیسین‌ها همراه با خادمان بارگاه منور رضوی از حرم مطهر رضوی اعزام خواهند شد. در بین این اعضای کادر پزشکی پرستاران و پزشکان آقا و خانم حضور دارند.
این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین به تجربه کادر درمانی بیمارستان رضوی در حضور و ارائه خدمات درمانی در بزرگ‌ترین پیاده‌روی جهان اشاره کرد و گفت: کاروان و سامانه سیار رضوی در سال جاری یک هفته در عمود ۴۶۶ اقامت خواهد داشت و با استقرار کامل از چهارشنبه دوم آبان‌ خدمات‌دهی را آغاز کرده و تا خاتمه پیک جمعیتی در غروب روز 19صفر به ارائه خدمت می‌پردازد.
وی هم‌چنین بیان کرد: در صورت مناسب بودن شرایط سعی می‌کنیم کمی به کربلای معلی نزدیک‌تر شویم. به این ترتیب تقریبا در میانه راه قرار خواهیم گرفت و ارائه خدمات بیشتر و بهتری را ترتیب خواهیم داد.
مدیرعامل بیمارستان رضوی در ادامه با اشاره به همکاری خوب مقامات عراقی گفت: طی جلسات مختلفی که با وزارت بهداشت و دایره الصحه نجف داشتیم ساز و کار همکاری‌های بیشتر و بهتر چیده شد و باید اقرار کرد که عراقی‌ها احترام خاصی برای پزشکان ایرانی قائل هستند و به پزشکان منتسب به حرم مطهر رضوی نیز احترام افزونی می‌گذارند.

انتهای پیام/