حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در گفت‌و‌گو با صبح توس در مورد تلاش برخی افراد برای دور زدن قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: فردی که بازنشست شده باشد نمی‌تواند نسبت به موضوع بازنشستگی خود تغییری ایجاد کند، بازنشستگی حکمی است که برای افراد در شرایط عادی و یا غیرعادی همچون بازنشستگی پیش از موعد صادر می‌شود.

فردی که درگذشته بازنشست شده نمی‌تواند به فعالیت بازگردد
وی بیان کرد: بازنشستگی پیش از موعد به معنای این نیست که فرصت افراد تکمیل‌نشده و می‌تواند به کار خود بازگردند؛ فردی که بازنشست شده حتی اگر ۱۵ سال خدمت گرده باشد، بازهم بازنشسته است و قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شامل آن‌ها نیز می‌شود.

نماینده مردم مشهد و کلات خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که باوری در بین افرادی که در دوران کهولت هستند و شرایطشان اجازه خدمت نمی‌دهند، ایجاد شود که کار را جوانان با نشاط و توانمند واگذار کنند.

پژمانفر گفت: مسئولان بازنشسته به این بیندیشند که در چه سنی قبول سمت کرده‌اند و نظام چه فرصت‌هایی به آن‌ها داده است که بتوانند مدیریت در بخش‌های مختلف را اعمال کنند.

وی با بیان اینکه بازنشستگان نباید بخیل باشند، بیان کرد: ازنظر قانونی فردی که قبلاً بازنشست شده نمی‌تواند مجدد به کار خود بازگردد.


مخالفت مجلس با طرح مستثنی کردن شهرداران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان
نماینده مردم مشهد و کلات بیان کرد: در مجلس عده‌ای تلاش کردند طرح دوفوریتی استثنا کردن شهردارها را از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تصویب کنند ولی این طرح حتی قابلیت طرح در مجلس را هم نداشت، این در این حالی است که مجلس با این طرح مخالف است.

وی عنوان کرد: فردی که سالیان طولانی به‌عنوان مدیر از امکانات استفاده کرده است، حال برای فرد دشوار است که باید به جوانان اجازه دهد از موقعیت‌های پیش‌آمده بهره گیرند.
انتهای پیام/