به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام علی لقمان‎پور معاون هماهنگ‎کننده ستاد اربعین حسینی بنیاد کرامت رضوی گفت: با فعال‎سازی آشپزخانه مرکزی در نقطه صفر مرزی شلمچه در مدت 10 روز 60 هزار وعده غذای گرم در این آشپزخانه طبخ و توزیع خواهد شد.
وی در ادامه تاکید کرد: با حمایت این ستاد، موکب خادمان حرم مطهر رضوی با حضور 40 نفر از خدام بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) و پشتیانی معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در این مرز راه اندازی شده است.
معاون هماهنگ‎کننده ستاد اربعین حسینی بنیاد کرامت رضوی با بیان این مطلب که مرز شلمچه به عنوان مرز خروجی تمامی زائران خارجی در نظر گرفته شده است، گفت: به همین منظور 120 خادم افتخاری با عنوان «فاطمیون» در این مرز برای پاسخگویی و پذیرایی از زائران خارجی که اکثرا پاکستانی و افغانستانی هستند در نظر گرفته شده است.
لقمان‎پور در ادامه گفت: تامین و ارائه 40 هزار بسته پذیرایی سبک به زائران خارجی، راه‎اندازی ایستگاه ارتباط‌گیری با کاروان‎ها و فعالان فرهنگی کاروان‎های خارجی، اهدای 1000 بسته فرهنگی به مسئولان کاروان‎‏ها و همچنین حمایت دارویی از بیمارستان صحرایی مستقر در مرز شلمچه از جمله اقدامات ستاد اربعین حسینی بنیاد کرامت رضوی در مرز شلمچه خواهد بود.

انتهای پیام/