به گزارش صبح توس؛  مهدی فروزان در این رابطه افزود : این تعداد در قالب 48 هزار و 227 گروه و کاروان ثبت نام کرده اند.
به گفته مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی، از این تعداد تا کنون برای 75 هزار و 292 نفر گذرنامه روادید صادر و تحویل شده است و تلاش می شود با هماهنگی با کنسولگری عراق و تسریع در روند صدور روادید بقیه هم به سرعت انجام شود.
به گفته وی، امسال با همه مسائل و مشکلات آمار متقاضیان سفر اربعین حسینی رشد قابل ملاحظه ای دارد چنانکه در سال گذشته در مجموع 80 هزار نفر از استان در سامانه سماح ثبت نام کردند اما امسال این تعداد هم اکنون که هنوز 10 روز تا اربعین حسینی مانده این رقم از 110 هزار نفر گذشت .
 مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضویعنوان کرد : این راهپیمایی نمادی از اتحاد و انسجام مسلمانان و تجمع انسان های آزادیخواه از هر دین و مکتب است که هر روز بر وسعت و گستردگی آن افزوده می شود.
 وی ادامه داد: در این راستا خراسان رضوی در حوزه خدمت رسانی به این زائران در عراق بر اساس برنامه ریزی انجام شده 70 موکب در عراق از سوی مردم و بخش های مختلف استان دایر شده و 4500 نفر از پاکبانان ، رانندگان ، خادمان افتخاری و خدام بارگاه منور رضوی در طول مسیر زائران از مرز تا کربلا و نجف به زائران خدمت می دهند.
 فروزان افزود: روز گذشته یک هزار نفر از پاکبان و راننده ها و کمک رانندگان شهرداری مشهد با 350 دستگاه اتوبوس عازم عراق شدند و بقیه هم طی چند روز آتی اعزام می شوند.

انتهای پیام/