به گزارش صبح توس؛حجت اسلام سید قاسم یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه نیشابور ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی اظهار داشت:انتشار سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توسط رهبر انقلاب میثاق نامه 50 ساله ملت ما و نظام اسلامی است برای پیشرفت کشور بر مبنای اسلامی و ایرانی بودن.

 

امام جمعه نیشابور با بیان اینکه این سند افق 50 ساله کشور را ترسیم کرده است،افزود:ما پیشرفت همراه با عدالت در برنامه ریزی ها می خواهیم و اگر کسی ایده و برنامه ای دارد که می تواند به پیشرفت و عدالت در برنامه ریزی کشور کمک کند آن را ارائه بدهد تا مورد بررسی قرار بگیرد.

 

وی خاطر نشان کرد:چه از نظر منابع انسانی و چه از نظر منابع طبیعی کشوری هستیم با استعداد که باید از آن استفاده کنیم و الارقم کارشکنی ها و دشمنی ها کار ما توقف ندارد.

 

امام جمعه نیشابور با اشاره به قتل جمال خاشقجی افزود:این قتل آمریکا،عربستان و ترکیه را به چالش کشید و این قتل کار آمریکا است و الا عربستان عرضه چنین کارهایی را ندارد و با چراغ سبز آمریکا این کار را کرد.

 

یعقوبی با بیان اینکه تمام رسانه‌ها،خبرنگاران،روزنامه نگاران و خبگان علیه بن سلمان بسیج شده اند،ادامه داد:آمریکا به بن سلمان فهمانده است که اگر دو هفته از او حمایت نکند کار او تمام است.

 

وی با بیان اینکه بن سلمان جنایات زیادی را در یمن،تحریک داعش در سوریه مرتکب شده است،تصریح کرد:آمریکا تمام این‌ها را روی میز بن سلمان گذاشته است که یا باید به کنار بروی یا با من باشی.

 

امام جمعه نیشابور با اشاره به پیاده روی بزرگ اربعین حسینی،گفت:حماسه بزرگ اربعین و جمعیت ده ها میلیونی از چهل کشور گرد هم می‌آیند که این از هنر نظام اسلامی است.

 

یعقوبی ادامه داد:زیارت اربعین تجلیگاه گفتمان ستیز مظلوم با ظالم است و نمایشگاه پیوند ملت های اسلامی خصوصا ایران و عراق است.

 

وی بیان کرد:مسئله تاسف باری که این هفته در ورزشگاه آزادی اتفاق افتاد و اختلاط دختر و پسر در ورزشگاه آزادی که نیاز به پاسخگویی مسئولان ورزش است،ما برای اسلام شهید داده ایم،مراجع قبلا گفته اند که حق ندارین چنین کاری کنند اما برخی انگار به دنبال قبح شکنی هستند.

 

امام جمعه نیشابور ادامه داد:اگر می‌خواهید به زنان خدمت کنید این همه زن بی سرپرست بیکار،این همه زنان تحصیلکرده بیکار برای آنان کار درست کنید،امیدوارم قوه قضاییه و دادستان کل کشور که وعده دادند جلو این کار را بگیرند،دستگاه قضایی ما اجازه نمی‌دهد ورزشگاه ما جلونگاه فساد شود.

 

یعقوبی با اشاره به ربوده شدن تعدادی از مرزبانان کشور در چند روز اخیر،گفت:دولت پاکستان باید بیشتر در این خصوص همکاری کند،ما تا بحال از ناحیه مرزهای پاکستان خسارات زیادی دیده ایم، اگر نمی‌توانید کنترل کنید ما آماده کمک هستیم،سپاه و ارتش ما آمادگی این را دارد تا در این خصوص به شما کمک کند.

 

انتهای پیام/