به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمدکاظم طباطبایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان کاشمر با بیان اینکه گران فروشی و احتکار یکی از عوامل عذاب الهی است، اظهار داشت: شفاعت خداوند شامل گران فروش، محتکران، اختلاس کنندگان و گناهکاران نمی شود زیرا این افراد زندگی مردم را مختل می کنند تا خود به سرمایه مادی بیشتری برسند.

 

وی با تاکید بر اینکه متولیان امر بازار به خصوص اداره تعزیرات باید بازرسی و نظارت بر قیمت ها و اجناس در سطح شهرستان کاشمر را بیشتر کنند، خاطرنشان کرد: ما ادعا داریم که به دنبال حل مشکل اقتصاد در سطح کشور و ایستادگی در برابر مخالفت ها و فشارهای دشمنان داخلی و خارجی که از موضوع اقتصاد و معیشت مردم ورود پیدا کرده اند، هستیم و این ادعای درستی است، حال سوال بنده این است که آیا کنترل قیمت ها در این شهر کار سختی و غیر قابل کنترل است؟

 

خطیب جمعه کاشمر با اشاره به اینکه عدم کنترل قیمت ها در این شهرستان به هیچ عنوان پذیرفته نیست، تصریح کرد: اگر نیرو ندارید از نیروهای مومن، بسیجی و پای کار کاشمر برای تثبیت قیمت ها استفاده کنید.

 

وی با بیان اینکه قیمت همه محصولات به نرخ دلار بستگی ندارد و متولیان امر باید نسبت به تثبیت قیمت مایحتاج مردم اهتمام ویژه ای داشته باشند، اذعان کرد: جایگاه نماز جمعه جایگاهی مقدس و متلعق به مردم است و ما باید درد مردم را از این جایگاه بیان کنیم.

 

شهادت حاج مصطفی خمینی، جرقه ای برای پیروزی انقلاب شد

طباطبایی در ادامه با اشاره به یک آبان ماه سالروز شهادت مظلومانه حاج مصطفی خمینی فرزند ارشد حضرت امام (ره)، عنوان کرد: شهادت حاج مصطفی که در سال 56 به دست رژیم ظالم پهلوی در عراق صورت گرفته جرقه ای برای حرکت عظیم مردمی و پیروزی انقلاب شد.

 

وی همچنین تشریح کرد: خون پاک یک شهید عالی مقام و بزرگوار مانند آقا مصطفی باعث به وجود آمدن یک حرکت عظیم و در هم شکستن و از بین رفتن پایه و اساس ظلم رژیم پهلوی شد.

 

پیشگیری یکی از مولفه های اصلی سلامت است

امام جمعه کاشمر در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته سلامت، بیان کرد: سلامت نعمت ناشناخته و فراموش شده ای است و مولفه های تحقق سلامت باید در جامعه تبین شود.

 

وی با بیان اینکه سلامت تنها درمان نیست بلکه پیشگیری نیز یکی از مولفه های اصلی سلامت است و بخش ویژه ای از ارتقاء سلامت به مردم بستگی دارد، تاکید کرد: مردم باید بهداشت فردی و جمعی را در جامعه و محیط کار و زندگی رعایت کنند.

 

حجت الاسلام طباطبایی همچنین در ادامه ابراز کرد: سازمان بیمه سلامت ایران نقش بسزایی داشته است و یکی از اقدامات چشمگیر آن تحت پوشش قراردادن چهل میلیون نفر از افراد جامعه است که نیمی از آنها را روستائیان تشکیل می دهند.

انتهای پیام/