به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به 27 مهرماه سالروز شهادت عمار یاسر از یاران پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی (ع)، اظهار داشت: سبقت در اسلام، استقامت در ایمان و ثبات قدم در تبعیت از حضرت علی (ع) از جمله شاخصه های عمار یاسر بود.

 

وی با بیان اینکه عمار نقش بسیار مهمی در برملا کردن چهره واقعی دشمنان داشت، خاطرنشان کرد: الگو پذیری از عمار و تبیین حقایق بدون تعصب جناحی و حزبی باید در دستور کار خواص و نخبگان جامعه باشد.

 

خطیب جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: دشمن سعی دارد با شیوه های مختلف مردم را از نظام جمهوری اسلامی و تحقق پیروزی نهادی نا امید کند و عمارها باید مردم را از این توطئه ها و دستاوردهای نظام آشنا کنند.

 

ربایش مرزبانان کشور در میرجاوه برای منحرف کردن افکار عمومی است

وی در ادامه با اشاره به حادثه میرجاوه و ربایش 16 نفر از مرزبانان کشور، اذعان کرد: ربایش این تعداد از مرزبانان به دستور آمریکا و به جهت بی ثبات سازی کشور صورت گرفته که این حادثه از لحاظ امنیتی فاقد هرگونه اعتبار است.

 

ناهیدی با بیان اینکه تطمیع کردن چند عامل نفوذی هدفی جز انحراف افکار عمومی از جنایات خود در یمن و رسوایی در قتل خاشقچی و همچنین شکست سیاسی خود در صحنه عراق ندارند، عنوان کرد: از مسئولان امنیتی انتظار می رود در حفاظت از مرزها حساسیت بیشتری داشته باشند چرا که امنیت خاک و شهروندان برای جمهوری اسلامی ایران خط قرمز محسوب می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران انتظار دارند نیروهای مسلح کشور جهت گوشمالی سخت تروریست های جیش الظلم در اسرع وقت اقدام کنند و فرزندان ملت را از چنگال آنها نجات دهند، تشریح کرد: از دولت پاکستان انتظار می رود نسبت به امنیت مرزهای خود و نفوذ تروریست های به خاک اسلامی حساسیت بیشتری داشته باشند تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

 

امام جمعه خلیل آباد همچنین در پایان با اشاره به اهمیت اربعین حسینی، بیان کرد: زیارت امام حسین (ع) در اربعین حسینی یکی از نشانه های انسان مومن است و همانگونه که نماز ستون دین محسوب می شود، اربعین حسینی ستون ولایت است.

انتهای پیام/