به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمد باقر فرزانه ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برپا شده بود، اظهار کرد: ماه محرم و صفر از لحاظ اظهار محبت و عشق به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) دو ماه استثنی است، در این دو ماه مسائل مادی‌ که مردم مصرف کرده و مراسم‌هایی که در ذکر فضایل و مصائب اهل بیت(ع) برگزار می‌شود، نمونه ندارد.

 

وی با بیان اینکه قدرت عاشورا قدرتی است که می‌تواند انرژی ملت‌ها را آزاد کرده و هدایت کند، افزود: حضور ده‌ها میلیون نفر از 40 کشور جهان در کربلا اتفاق عظیمی است؛ در روزهای تاسوعا،عاشورا و اربعین ترس دشمن اهل بیت(ع) و قدرت‌های استکباری به اوج خود می‌رسد، این در حالی است که همه دشمنان کار خود را رها کردند تا ببینند چند هزار نفر در مراسم اربعین شرکت می‌کنند.

 

امام جمعه موقت مشهد بیان کرد: تنفری که مردم از دشمنان دین و اسلام اظهار کردند و در شکل شعار، نوحه و مرثیه نمایان می‌شود که نشان دهنده قدرت عاشورا است؛ دشمنان برآن هستند که از طریق رسانه‌ها ایمان جوانان را تضعیف کرده، تنفرشان را نسبت به اسلام افزایش دهد، دین را تحریف کرده و آن‌ها را در باتلاق مسائل جنسی قرار می‌دهند، ولی حضور جوانان در راهپیمایی اربعین تمام مسائل و دسیسه دشمن را از بین می‌برد.

 

 حجت الاسلام فرزانه خاطر نشان کرد: اولین مرحله‌ای که از انسان سوال می‌شود خدا و پیامبرت کیست، قبر است؛ وقتی که پرونده ما را باز می‌کنند و اعمال، خیالات و افکار نمایان می‌گردد و زمانی که اعمال در ترازو و میزان قرار می‌گیرد عشق به اهل بیت(ع) کارگشا واقع می‌شود؛ بدترین چیز در این مرحله حق الناس و ظلم به مظلوم است، پیامبر(ص) می‌فرماید عشق به اهل بیت(ع) در این ورطه نیز مفید می‌شود.

 

وی با تاکید بر اینکه امروز آمریکا در راس استکبار بوده و جنگ تمام عیار اقتصادی، رسانه‌ای و تبلیغاتی علیه ما آغاز کرده است، گفت: رهبری فرمودند آمریکا چند هدف در این جنگ تعقیب می‌کند که غلط می‌کند بدان برسد، نخست در این جنگ به دنبال آن است که اضطراب و دلهره را در دل مردم پدید آورد و سپس با تشدید تحریم‌ها یاس و نا امیدی را در دل مردم افزایش دهد، احساس بن بست درذهن مردم پدید آورد و مردم را نسبت به دستگاه‌های مسئول بد بین کند و مشکلات اقتصادی را بزرگ تر نشان دهد.

 

وی با بیان اینکه به شکست آمریکا در جنگی که پدید آورده شک نکنید، گفت: زمانی که به چند حادثه از توطئه‌های آمریکا علیه ایران می‌نگریم، به شکست آن‌ها و لطف خداوند می‌رسیم؛ وقایع 15 خرداد، 17 شهریور،جنگ هشت ساله، فتنه 88، اعمال تحریم‌ها، از جمله این موارد است.

 

حجت الاسلام فرزانه اظهار کرد: چند آسیب اجتماعی در داخل جامعه داشتیم که در این شرایط اقتصادی خود را نشان داد، غفلت در تیم اقتصادی دولت موجب شد که ارز و طلای کشور غارت شود و مشکلات عجیبی پدید آورد، فزون خواهی کارخانه داران و ایجاد احتکار، سود جویی برخی تجار، تاثیر پذیری برخی مردم از تبلیغات و شایعات و گران فروشی مغازه‌داران از جمله این موارد بود.

   

امام جمعه موقت مشهد تصریح کرد: با وجود این شرایط متاسفانه از طرف دولت نظارت و کنترلی وجود ندارد، به تاراج دادن سکه و ارز، گران فروشی گسترده و احتکار چه ربطی به خارج داد؟ این دست اقدامات نمی‌تواند قدرت نظام را نشانه بگیرد.

 

وی بیان کرد: در این شرایط دو اقدام از طرف رهبری صورت پذیرفت، نخست اینکه مجموعه دولت را احظار کرد تا هشدار‌ها و دستورات لازم را ارائه دهند تا قشر متوسط بتواند از زیر بار مسائل اقتصادی کمر صاف کند، کار دوم آن بود که رهبری حرکت انقلاب را استوار و محکم دانسته و سندی ارائه کردند که تا 50 سال دیگر با الگو قرار دادن اسلام به پیشرفت در تمدن نوین اسلامی برسیم که نشان دهنده قدرت در داخل است و ایران می‌تواند حرف اول را در دنیای امروز بزند.

 

حجت الاسلام فرزانه گفت: مجموعه در حال شکل گیری مسئولیت دولت و مسئولان را کم نمی‌کند، بلکه باید مردم را از تنگنا نجات دهند؛ آمریکا یقین داشته باشد که ملت ایران و غافله عظیم عاشورایی در زمان نچندان دور آن‌ها را به گور مذلت خواهند کشاند و خود به اوج عزت می‌رسد.

 

انتهای پیام/