به گزارش صبح توس؛  امسال نیز مانند ادوار گذشته عاشقان امام حسین(ع) از سرتا سر کره خاکی با پای پیاده به کربلای معلا راهی می‌شود تا قدم جای پای آن امام و یارانش قرار دهند؛ از همین رو دستگاه‌های خدمت رسان در شهرداری مشهد، استانداری خراسان رضوی و ستاد  نیز تمهیداتی را برای ارائه خدمات به زائران در نظر گرفته‌اند.

مراسم بدرقه کاروان شهرداری مشهد با شعار «حب الحسین(ع) یجمعنا» روز گذشته در حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد و تعدادی از خادمان امام حسین(ع) به مسیر پیاده‌روی زائران کربلا اعزام شدند.

 

اعزام 100 دستگاه اتوبوس به عراق برای انتقال زائران اربعین

به همت شهرداری مشهد۱۰۰ دستگاه اتوبوس در مسیر شوملی به نجف اشرف و ۳ دستگاه یدک ‌کش و تعمیرات اتوبوس در مسیر پیاده‌روی اربعین مستقر شدند؛ در سال جاری برخلاف سال‌های گذشته که از اتوبوس‌های درون شهری برای انتقال زائران استفاده می‌شد، از اتوبوس‌های برون شهری بهره گرفته شده است.

خدمت رسانی 600 پاکبان در ایام اربعین

همچنین در حوزه ارائه خدمات‌ نظافتی نیز ۶۰۰ تن از پاکبانان و همکاران حوزه خدمات شهری در ۱۷,۵ کیلومتر مربع از شهر نجف اشرف مشغول به خدمت رسانی می‌شوند؛ 19 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین جمع‌آوری زباله به همراه 40 راننده برای خدمات‌رسانی در ایام اربعین عازم عراق شدند.

نیروهای خدمات شهری پس از ورود به کشور عراق ابتدا جهت زیارت به کربلا، کاظمین و سپس به نجف مشرف می‌شوند و بعد از آن در مناطقی که برای آنها مشخص شده به خدمات رسانی اقدام خواهند کرد.

برپایی 70 موکب و اعزام 4500 خادم افتخاری از خراسان رضوی

مدیر کل هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی نیز در این باره اظهار کرده است: تعداد 70 موکب با چهار هزار و 500 خادم افتخاری از خراسان رضوی با هدف خدمت رسانی به زائران در اربعین در نظر گرفته شده است.

 

اعزام 2000 روحانی برای تبلیغ و راهنمایی زائران

وی افزود: بیش از 2 هزار روحانی کار تبلیغ و راهنمایی زائران را در طول مسیرها، اتوبوس‌ها، اماکن و مراکز مذهبی واقامتی و موکب‌ها را بر عهده دارند.

برپایی 58 موکب در 5 نقطه عراق

اکبر پارسا مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌رضوی اظهار داشت: امسال 58 موکب در 5 نقطه عراق که شامل 24 موکب در کربلای معلی، 12 موکب در نجف اشرف، 14 موکب در کاظمین، 4 موکب در سامرا و 3 موکب در مسیر پیاده روی نجف به کربلا که با 2000 نیروی خدمه آماده خدمت رسانی به عاشقان حضرت سیدالشهدا (ع) هستند.

اسکان 65 هزار زائر در موکب های خراسان رضوی

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تعهدات ستاد هماهنگی اربعین استان اسکان 65 هزار نفر شب خواب، 65 هزار نفر تغذیه ناهار، 86 هزار اسکان، 85 هزار تغذیه شام و 101 هزار تغذیه صبحانه به عمل خواهد آمد؛ همچنین مجوز 175 کامیون بار جهت حمل و نقل وسایل مورد نیاز به خاک عراق صورت گرفته است.

انتهای پیام/