مولوی امان الله برزگر، امام جمعه اهل سنت نصرآباد تربت جام در گفت‌و‌گو با صبح توس در خصوص ربایش سربازان کشورمان در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: اهل سنت ربایش سربازان میهن را محکوم می‌کند، چرا که بر این باوریم مهاجمان افرادی هستند که از آبشخور آمریکا، اسرائیل، انگلیس و گروه‌های افراطی تغذیه می‌کنند و سربازان بی گناه را که از کیان مرز‌های کشور حفاظت و حراست می‌کنند را می‌ربایند.

وی افزود: از تمامی مسئولین و دولت مردان خواستاریم این سربازان را به کشور برگردانند؛ ربودن سربازان بی‌گناه با هدف از میان بردن وحدت و ناامن ساختن کشور صورت گرفته است، این در عین حالی که ایران جبهه امنی در منطقه بوده از همین رو گروه‌های افراطی نمی‌توانند آرامش و امنیت در کشور را ببینند.

برزگر خاطر نشان کرد: متاسفانه امروز در کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق، یمن و اکثر کشورهای اسلامی هرج و مرج و برادر کشی صورت می‌گیرد ولی در ایران به برکت منویات رهبری از امنیت برخوردار هستیم.

امام جمعه اهل سنت نصرآباد با بیان اینکه از مسئولین کشور می‌خواهیم با چاره اندیشی عزیزانمان را به کشور بازگردانند، گفت: دشمنان اگر هوای از بین بردن وحدت میان شیعه و سنی را در سر می‌پرانند بایستی بدانند که کور خوانده‌اند، چرا که اهل سنت و تشیع با بصیرت بوده و از فرمایشات رهبری تبعیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: مردم باید هوشیار باشند و بدانند که اگر تحرکاتی از جانب افرادی که از لباس ما نیستند، صورت پذیرفت، آن‌ها از جای دیگر هدایت می‌شود و نفوذی هستند؛ بایستی مراقبت صورت پذیرد تا مبادا خدچه‌ای به امنیت کشورمان وارد آید.

انتهای پیام/