محمد حاجیان شهری در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس در خصوص اینکه آیا تاکنون اعضای شورای شهر جلسه‌ای پیرامون قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان برگزار کرده‌اند یا خیر، اظهار کرد: تاکنون در جلسات خصوصی و داخلی شورای شهر به موضوع کناره‌گیری شهردار مشهد رسیدگی نشده است، چون قانون‌گذار که حوزه شهرداری‌ها وزارت کشور است، رسماً موضع مشخصی نگرفته و وزارت کشور نیز در حال حاضر در حال استعلام از مجلس است.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد  با بیان اینکه ما هنوز هیچ ورودی به موضوع شهردار مشهد نداشته‌ایم و منتظریم که قانون‌گذار در این مورد تعیین تکلیف کند، گفت: تفاسیر مختلفی در مورد قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در حوزه فعالیت شهرداران وجود دارد، حتی رئیس مجلس، وزیر کشور، دیوان محاسبات و دادستان موضع‌هایی داشته‌اند؛ حتی نمایندگان مجلس نیز نظرات ضدونقیضی در مورد این مصوبه داشتند.

وی افزود: ما منتظر هستیم، دو ماه مهلت است و زمانی که این فرصت به پایان رسید تعیین تکلیف صورت گرفته و ما نیز تکلیف خودمان را می‌دانیم.

وی بیان کرد: ما به دنبال راهکار برای اینکه شهردار بماند و یا نماند نیستیم، در جمع‌بندی‌ که در شورای شهر صورت گرفته بناشده است که منتظر بمانیم، چراکه نظرات متناقض است و تکلیف قطعی را وزارت کشور مشخص می‌کند.

حاجیان تصریح کرد: ما تابع قانون هستیم، هیچ پیگیری‌ و جلسه‌ای از جانب شورای شهر در خصوص اینکه اگر به‌احتمال یک درصد خامسی در سمت فعلی نماند، صورت نگرفته است و هر آنچه در فضای مجازی اعلام می‌شود تنها گمانه‌زنی است.

انتهای پیام/