به گزارش صبح توس؛ مجتبي شاکري در جلسه شوراي فرعي مديريت راهبردي پدافند غير عامل خلیل‌آباد اظهار داشت: برنامه های هفته پدافند غیرعامل در سال جاری با شعار پدافند غیرعامل، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی از 8 تا 14 آبان ماه در شهرستان خلیل آباد برگزار می شود.

وی با بیان اینکه هر دستگاهی برای استحکام بخشی و ایمن سازی زیرساخت های مجموعه خود در سطح شهرستان باید برنامه داشته باشد، خاطرنشان کرد: با اجرای پدافند غیرعامل در شهرستان باید به دنبال جلوگیری از وارد شدن خسارت به زیر ساخت ها باشیم.

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه پدافند غیرعامل نقش بسزایی در خنثی‌سازی تهدیدهای طبیعی و غیر طبیعی در عرصه های مختلف دارد، تصریح کرد: لازمه کار مدیریت در همه حوزه ها همراهی مردم است و آگاه بخشی و آموزش باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بيان اينکه پدافند غیرعامل یک اصل برای همیشه است، اذعان کرد: سال گذشته شهرستان خلیل‌آباد موفق شد در اجراي برنامه هاي هفته پدافند غير عامل رتبه اول استان را کسب کند.

شاکری با اشاره به اینکه نصب دوربین های مدار بسته در محیط های کاری ادارات و اماکن عمومي نوعی پدافند غیرعامل محسوب می شود، عنوان کرد: ارتقاء میزان آمادگی خود برای کاهش آسیب پذیری در اولویت قرار گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه جلب و جذب و مشارکت مردم و برگزاری کارگاه های آموزشی لازم و ضروری است، تشریح کرد: با برنامه‌ريزي و برگزاري دوره هاي آموزشي مي توان ضمن کاهش خسارات در مواقع بحران‌ و حوادث غير مترقبه مردم را از مزاياي پدافند غيرعامل آگاه کرد.

انتهای پیام/