به گزارش صبح توس؛ حجت فرقانی با اعلام این خبر افزود: جمع‌آوری نرده و اجرای آیلند میانی خیابان امام خمینی - حدفاصل چهارراه لشکر تا میدان شهدا به طول 2000 متر با هدف زیباسازی منظر شهری و بهبود عبور و مرور در دست اقدام است.
وی افزود: به منظور جداسازی مسیر رفت و برگشت، ایمن‌سازی مسیر، کاهش خطر تصادفات رو در رو، جلوگیری از راهبندان در اثر تداخل مسیرهای رفت و برگشت و روان‌سازی ترافیک در خیابان امام خمینی (ع) آیلند میانی احداث و همچنین فضای میانی آن شامل کاشت 25 هزار بوته گل‌ داوودی، 130 اصله یاس هلند و 130 اصله توری و نورپردازی درختچه‌های یاس هلندی با جهت ایجاد فضای سبز اجرا می‌شود.
فرقانی تصریح کرد: با توجه به این نکته که خیابان امام خمینی (ره) یکی از مهمترین خیابان‌های سطح منطقه است و این امر موجب افزایش تردد عابران پیاده و وسایل نقلیه در این خیابان می‌باشد با انجام مطالعات و برنامه‌ریزی‌های مقدماتی اقدام به احداث آیلند میانی در این خیابان کرده‌ایم.
شهردار منطقه 8 مشهد گفت: این اقدام به منظور بهبود معضل ترافیک و تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه در معابر شهری و همسان سازی چشم انداز امام خمینی (ع) به عنوان یکی از شاهراه‌های ارتباطی مرکز شهر انجام شده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اعتبار این پروژه 5 میلیارد ریال است و در آن برای گذر عابران پیاده و دورزدن خودروها مکان‌های خاصی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/