مسعود ریاضی در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس پیرامون علت انتشار مطلبی در فضای مجازی تحت عنوان «مراحل سوال و استیضاح شهردار مشهد» اظهار کرد: همه ما به واسطه قرار گرفتن در جایگاهی که هستیم بایستی پاسخگوی سوالاتی که از ما می‌شود، باشیم؛ اگر شبهه‌ای در انجام وظایف شهردار و یا نیرو‌های شهرداری وجود داشته باشد، این وظیفه اعضای شورای شهر است که ابتدا در قالب تذکر و سپس در قالب سوال و استیضاح انجام وظیفه کنند.


وی با بیان اینکه بنده در صفحه اینستاگرام خود ماده 74 آیین نامه شورای شهر را منتشر کردم، گفت: سوالاتی همانند تمامی شهروندان در ذهن بنده وجود دارد که هنوز پاسخی برای آن پیدا نکرده‌ام، بنده یک سال است که به عنوان نماینده مردم امور توس را پیگیری می‌کنم و امید داشتیم که اتفاقات خوبی در توس صورت پذیرد، این در عین حالی است که پیگیری امور در شرح وظایف ما نبود.


شرمندگی نتیجه پیگیر‌ها در حوزه «توس»

عضو شورای شهر مشهد خاطر نشان کرد: یک سال گذشت و من شرمنده مردم هستم، چرا که همه چیز بر روی کاغذ است ولی هیچ اتفاقی روی زمین و در عمل انجام نشده است؛ وقتی به عنوان نماینده مردم مطالبه‌گری می‌کنم، انتظار دارم جواب قانع کننده‌ای دریافت کنم.


ریاضی با بیان اینکه شعار ما امید بود و مردم انتظار دارند وقتی به آن‌ها در حرف‌هایمان امید و وعده می‌دهیم، در عمل نیز بتوانیم قول‌هایمان را محقق سازیم، خاطر نشان کرد: وقتی بنده جوابی نمی‌گیرم به عنوان حق نمایندگی‌ای که از طرف مردم بر گردنم نهاده شده، می‌توانم از شهردار مشهد سوال کنم و تذکر بدهم.


اهرم تذکر و استیضاح در مقابل شهردار بازنشسته مشهد

وی خاطر نشان کرد: مذاکرات حضوری انجام می‌شود ولی اگر نتیجه بخش نبود از سایر مکانیسم‌ها بهره گرفته می‌شود تا مردم در جریان امور قرار گیرند؛ اگر بنده نتوانم پاسخ قانع کننده‌ای کسب کنم تذکر و سوال را در دستور کار قرار می‌دهم، در جلسات شورا ابتدا تذکر خطاب به شهرداری داده می‌شود، سپس سوال و در نهایت استیضاح مطرح می‌شود.


عضو شورای شهر مشهد ادامه داد: خامسی منتخب ما و فردی خوش فکر است ولی باید نسبت به اقدامات پاسخگو باشد و همه ما باید مسئولیت تمامی کارهایی که انجام شده و یا صورت نپذیرفته را قبول کرده و در برابر مردم پاسخگو باشیم.


ریاضی در مورد برپایی جلسات اعضای شورای شهر با موضوع کناره‌گیری شهردار مشهد که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شود، گفت: متاسفانه تاکنون هیچگونه جلسه‌ای درخصوص این موضوع برگزار نشده است، همه ما علاقه مند هستیم که خامسی به عنوان شهردار مشهد ماندگار باشد.


پیش بینی اتفاقی که شاید خوشایند شورای شهر نباشد

وی ادامه داد: اعضای شورای شهر خامسی را از میان چندین گزینه انتخاب کردند چرا که این فرد را برای مشهد مناسب می‌دانستیم و به این انتخاب هنوز هم احترام می‌گذاریم ولی باید پیش بینی هر اتفاقی را داشته باشیم؛ عقل حکم می‌کند که در مورد اتفاقی که شاید برای اعضای شورای شهر خوشایند نباشد، تصمیم بگیریم.


عضو شورای شهر مشهد با بیان اینکه بنده از هیئت رئیسه شورا خواستار برپایی هرچه سریعتر جلسه‌ای پیرامون انتخاب شهردار آینده مشهد شده‌ام، گفت: شورای شهر هرچه سریعتر باید شهردار آینده را انتخاب کند و در این خصوص سایر اعضای شورای شهر هم باید خواستار برپایی جلسات و هم فکری پیرامون انتخاب شهردار باشند، اینگونه نباشد که دو ماه آینده در برابر شرایطی قرار بگیریم که شهردار سیاسی و فردی که اعضای شورای شهر مطالعه کافی نسبت به وی نداشته باشند، به ما تحمیل شود و در مقابل کار انجام شده قرار بگیریم.


درخواست از اعضای شورای شهر؛ استفاده از حق قانونی برای انتخاب شهردار آینده

ریاضی عنوان کرد: حق طبیعی عضو شورای شهر این است که بخواهد از حال حاضر شرایط را پیش بینی کند، ولی ما می‌توانیم تنها پیشنهاد دهیم چرا که بایستی جمع اعضای شورا به این نتیجه برسند.


عضو شورای شهر مشهد در پایان اظهار کرد: با همه احترامی که برای شهردار مشهد قائل هستم، با وجود دلخوری‌هایی که وجود دارد و بنا به وعده‌هایی در مورد توس که متاسفانه اتفاق شایسته‌ای صورت نگرفت، این حق قانونی ما است که در کنار یکدیگر جمع شویم و به آینده کاری شهردار مشهد فکر کنیم.
انتهای پیام/