به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، سید خلیل منبتی گفت: به منظور بهره‌مندی هر چه بیشتر زائران از فضای حرم مطهر رضوی دو رواق «شیخ حرعاملی» و «شیخ طوسی» برای استراحت شبانه زائران در نظر گرفته شده تا زائرانی که از راه دور و نزدیک به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف می‌شوند، در این فضاها به استراحت بپردازند.
وی عنوان کرد: با گذشت دو سال از اجرای این طرح به دستور تولیت آستان قدس رضوی، به طور متوسط شبانه 2500 زائر در این رواق‌ها اسکان داده می‌شوند.
منبتی با اشاره به اینکه این دو رواق از ساعت 22 تا 7 صبح پذیرای زائران هستند، اظهار کرد: رواق شیخ حر عاملی ویژه استراحت خواهران و رواق شیخ طوسی ویژه برادران است که در ابتدای ورودی این اماکن بین 2300 تا 2500 پتو به زائران تحویل داده می‌شود تا برای استراحت از آن استفاده کنند.
وی افزود: همچنین بخش انتظامات حرم مطهر رضوی برای رسیدگی به امور و حفظ امنیت بیشتر زائران در زمان استراحت در طول شب در این فضاها گشت زنی می‌کنند.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در مورد مشخصات این رواق‌ها اظهار کرد: رواق شیخ حر عاملی با مساحتی حدود 3500 مترمربع در ضلع شرقی رواق دارالحجه قرار دارد و ورودی آن در وسط بست شیخ حر عاملی واقع شده است. رواق شیخ طوسی نیز با بیش از 3500 مترمربع در ضلع غربی رواق دارالحجه قرار دارد و ورودی این رواق که دست‌یابی به رواق دارالحجه را نیز تسهیل می‌کند در وسط بست شیخ طوسی قرار گرفته است.

انتهای پیام/