به گزارش صبح توس؛ خلیل موحدی ظهر امروز در نشست خبری در حسینیه فرهنگی قرآن و عترت مشهد در خصوص فعالیت‌های این حسینیه گفت: حسینیه قرآن و عترت فعالیت‌های متفاوتی از جمله اردوهای جهادی، هیئت‌الشهدا، خدمت به ضعفا و مستضعفین، تربیت سربازان رسانه‌ای و غیره دارد، همچنین موکب ستاد اربعین حسینیه سال گذشته به‌عنوان یکی از موکب‌های فعال و نمونه شناخته شد.

مسؤول حسینیه فرهنگی قرآن و عترت در همین رابطه اظهار کرد: در واحد کرامت حسینیه از قریب به ۷۰ کودک یتیم حمایت می‌شود و از میانشان افرادی به سطوح عالی مانند دانشگاه صنعتی شریف و رشته‌های پزشکی راه یافته‌اند.

موحدی فعالیت‌های بصیرتی را نقش تخصصی حسینیه بیان کرد و ادامه داد: در این زمینه در صورت وجود خطا در عملکرد نمایندگان، با رعایت موازین شرعی و قانونی به آنان تذکر داده می‌شود که در این سال‌های خدمت، شاهد اثرات خوبی در حوزه شهری و ملی بوده‌ایم که محور این فعالیت‌ها احترام به‌قانون است.

عضو سابق شورای شهر مشهد با اشاره به پیامک‌های ارسال شده به‌نمایندگان مجلس تشریح کرد: برخی در این خصوص با اغراض سیاسی به‌دنبال حاشیه‌سازی بودند تا بر خیانت مسلّم مجلس در خصوص FATF سرپوش بگذارند.

مسؤول حسینیه فرهنگی قرآن و عترت با اشاره به اینکه حسینیه و من را به این امر که پیامک‌ها حاوی تهدید و توهین بوده، محکوم کردند که این موضوع خلاف واقع است؛ اضافه کرد: معاون استاندار پس از تقاضای مناظره در این خصوص بلافاصله عقب‌نشینی کرد که البته دیگر دیر شده بود زیرا موضوع ملی و فراملی شد.

وی با بیان اینکه در این خصوص از جانب حسینیه و کسانی که در آن خدمت می‌کنند، اعاده حیثیت خواهم کرد؛ گفت: آنان این اشتباه را مرتکب شدند که خواستند با تهدید، تخریب و توهین حسینیه را منزوی کنند در حالیکه این حرکت مردمی است و نسبت دادن آن به حسینیه یک خطای استراتژیک است.

 

موحدی با اشاره به اینکه از ابتدا که در حسینیه دور هم جمع شدیم، بنای کارمان خدمت به انقلاب با رعایت چارچوب‌های قانونی بوده است؛ اظهار کرد: به‌خاطر تجمع سال ۹۴ در میدان شهدا که دارای مجوز هم بود چند مرتبه از من بازجویی صورت گرفت و اتهام وارد شد، و اینگونه فضای مطالبه‌گری مردم را به‌حاشیه بردند.

مسؤول حسینیه فرهنگی قرآن و عترت با اشاره به اینکه ما مقید به اخلاق هستیم و بدون اخلاق برای جبهه حق نمی‌توان کار کرد، تصریح کرد: درباره پیامک‌ها کسی حتی یک سند هم ارائه نداد و همین هم دلیل عقب‌نشینی معاون استاندار بود، مطلبی هم که در روزنامه منتشر شد خلاف بود و آقای نوروزیان باید درباره آن پاسخگو باشند.

وی در ادامه تأکید کرد: ما محکم‌تر از قبل در زمینه اقدامات بصیرتی ورود پیدا خواهیم کرد، رأی شکننده مجلس برای CFT و تصویب آن با اختلاف ۲۳ رأی حاکی از همین اقدامات است، آقای نوروزیان یا رسانه‌ای که به نقل از ایشان مخالفان FATF را بیسواد خطاب کرده و حتی یک خط هم راجع به آن نمی‌دانند، حتما باید پاسخگو باشد و آن‌را به اثبات برسانند در غیر این‌صورت اعاده حیثیت می‌کنیم.

موحدی با اشاره به اینکه برخی از نمایندگانی که به FATF رأی منفی دادند در همین جلسات درباره آن اطلاعات کسب کردند ؛ بیان کرد: بنابراین از آقای نوروزیان هم تقاضا دارم در این جلسات شرکت کن.

مسؤول حسینیه فرهنگی قرآن و عترت با بیان اینکه کسی که بخواهد رأی خود را کارشناسانه بدهد، آن را علنی می‌کند؛ خاطرنشان کرد: این موضوع نشان‌دهنده این است که بوی خیانت می‌آید و این دفاع، غیرمنطقی است.

وی با بیان اینکه این حاشیه‌سازی برای فرار از ضعف‌های سیاسی است؛ اظهار کرد: رسوایی ناتوانی در جمع کردن برخی از اعتراضات مشهد خجالت‌آور است و حتی اینکه آن‌را به افراد، جریان و حسینیه نسبت می‌دهید از ضعف شماست، معاون سیاسی امنیتی استاندار دو مرتبه در سخنان اخیرش نام حسینیه را عنوان کرده است، در این موضوع فقط یک حسینیه محکوم نشد بلکه تمام کسانی که در آن فعالیت دارند، محکوم شدند.

موحدی با اشاره به اینکه آتش زدن کنسولگری عربستان در تهران را نیز به این جریان نسبت می‌دهند؛ تأکید کرد: این موضوع هم خلاف واقعیت است و نباید این اغتشاشات را به ارزشی‌ها نسبت داد بلکه علتش را در دیدار شهردار مشهد با سفیر انگستان جستجو کنید که مدت کوتاهی پس از آن، اغتشاشات شکل گرفت و شما به‌عنوان معاون سیاسی استاندار باید پاسخ دهید.

مسؤول حسینیه قرآن و عترت در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در کشور ۱۰ معاون سیاسی استاندار انفصال دائم از خدمت شدند، اینکه کسی در چنین جایگاه سیاسی این‌گونه آهسته استعفا دهد، ریشه‌اش چیست؟

وی با اشاره به اینکه این حسینیه با صدها فرد شاخص سیاسی فرهنگی شهر در ارتباط است؛ گفت: آنان چهره‌هایی هستند که موضوعات را به چالش می‌کشند و حرفی برای گفتن دارند، آن‌وقت آن را در شخص و حسینیه خلاصه می‌کنید. این جریان انقلاب است که جریان شما قادر به مهارش نبوده است.

موحدی با اشاره به اینکه روند بررسی پرونده تخلفات شرم‌آور شورای شهر برای ما یک مسأله است؛ اظهار کرد: پرونده‌های اتهام یا درست است یا غلط، جریان آقای شهلا چه شد؟ چرا توضیح نمی‌دهید؟ به‌جای پرداختن به وظایف مشخص، جریانات انقلاب و نظام را مطرح می‌کنید.

مسؤول فرهنگی حسینیه فرهنگی قرآن و عترت با اشاره به اینکه از آقای نوروزیان درخواست دارم مناظره را بپذیرد و فرصت را از رسانه‌های مزدبگیر سلب کند؛ اظهار کرد: در اغتشاشات دی‌ماه سال قبل اگر ارزشی‌ها نبودند، معلوم نبود انفعال شما چه شرایطی ایجاد می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه FATF چیزی نیست که فراموش کنیم و یک کاپیتولاسیون دیگر است؛ اضافه کرد: مردم هم رأی خود را با اعتراضات نشان می‌دهند، ما می‌توانیم با ارسال پیامک یا نماز جماعت آن را نمایش دهیم و در تاریخ می‌نویسیم که پای کاپیتولاسیون دیگری را امضا نکردیم.

موحدی با اشاره به اینکه و به ضرس قاطع می‌گویم کسانی که به این کاپیتولاسیون رأی دادند هیچ دلیلی برای آن ندارند؛ گفت: در رسانه‌ها هم کلی‌گویی می‌کنند و حاضر نیستند رأی خود را نشان دهند و این موضوع بوی خیانت را به استشمام می‌رساند.

وی در پاسخ به خبرنگار شهرآرا در خصوص رسانه‌های وابسته به خود متذکر شد: رسانه‌های ما در واقع انسان‌رسانه هستند، مانند صفحه شخصی اینستاگرام من و سایر افراد این حسینیه و هیچ کانالی به من منتسب نیست.

موحدی همچنین در خصوص هزینه‌های حسینیه به این خبرنگار پاسخ داد: هزینه حسینیه از کمک‌های مردمی و خیرین تأمین می‌شود و تمام تشکل‌ها و مساجد با هم برای آن کمک می‌کنند.

مسؤول حسینیه فرهنگی قرآن و عترت در خصوص ارسال پیامک‌ها به خبرنگار تسنیم بیان کرد: ما در خصوص محتوای پیامک‌های ارسال شده به نمایندگان اطلاع نداریم، فقط روش را مطرح کردیم تا از طریق پیامک با توجه به مطالب کارشناسی‌شده در جلسات، اعتراض خود را بیان کنند.

وی در پاسخ به خبرنگار ایسنا در همین رابطه توضیح داد: در جلسات بصیرتی توسط کارشناسان مستنداتی ارائه و موضوعات کارشناسی شد و مردم درباره آن مطلع شدند، گاهی نمایندگان نیز حرفی برای گفتن نداشتند. ما این موضوعات کارشناسی‌شده را به لایه‌های بعدی انتقال می‌دهیم.

موحدی با بیان اینکه ما پیگیر این تهدید و توهین‌ها هستیم؛ بیان کرد: از دو ماه قبل با مطرح شدن موضوع پیامک‌ها، به‌دنبال این بودند که این ماجرا را به من یا حسینیه منتسب کنند اما موفق نشدند.

مسؤول حسینیه فرهنگی قرآن و عترت در پاسخ به خبرنگار ایسنا در رابطه با این موضوع که این اقدام که جمعی را به بیسوادی متهم می‌کنید انقلابی نیست؛ تشریح کرد: بیسواد کسی است که اعتراض می‌کنید یا کسی که حاضر نیست رأیش را علنی کند؟

وی با اشاره به اینکه بیسواد بودن باید مستند باشد؛ ادامه داد: وزیر خارجه می‌گوید چیزی را تضمین نمی‌کنیم ولی فکر می‌کنیم یکی از بهانه‌های آمریکا گرفته بشود.

موحدی در همین رابطه اضافه کرد: کسی که حاضر نیست برای خود وملت شفافیت مالی و رأی داشته باشد و مجاور خودش در عراق و ترکیه این تعهدنامه امضا شده و نفتشان را تروریست‌ها می‌فروشند، همان تعهدنامه را دوباره برای این کشور امضا می‌کند تا نفتش را ببرند.

مسؤول حسینیه فرهنگی قرآن و عترت خبرنگار ایسنا به خبرنگار ایسنا پاسخ داد: مسؤولیت پیامک‌های ارسال شده با من یا حسینیه نیست.

وی در خصوص سول خبرنگار ایرنا در خصوص اینکه باید مسؤول فعالیت‌های حسینیه باشید؛ متذکر شد: ماحصل جلسات حسینیه یک روش شد اما ارسال پیامک‌ها را برعهده نمی‌گیریم اما همین‌که سه‌نفردر هیئت رئیسه مجلس در مورد آن صحبت می‌کنند یعنی اثز مثبت داشته است.

موحدی در پاسخ به خبرنگار ایسنا بیان کرد: براساس آمارهایی که نمایندگان ارائه دادند، گفتند بسیاری از آنان عقب‌نشینی کرده‌اند و ما امروز امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر حکم می‌کند از هر وسیله‌ای استفاده کنیم.

مسؤول حسینیه قرآن و عترت در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه تجمع «نه به گرانی» را برنامه‌ای از سوی حسینیه خوانده بود؛ گفت: اگر مدرکی در این خصوص دارید ارائه کنید تا ما پاسخگو باشیم.

وی در خصوص انگیزه معاون استاندار برای وارد کردن این اتهام اظهار کرد: خواستند با حاشیه‌سازی اصل قضیه مخفی شود و مطرح کردن موضوع پیامک‌ها توسط رئیس مجلس یک رسوایی بود که رسانه‌های معلوم‌الحال پازل را کامل کردند و امروز تمام حواس‌ها به حسینیه و موحدی پرت شده است و کسی متوجه نشد که کاپیتولاسیون دیگری تصویب شد.

موحدی بار دیگر پاسخ خود را برای خبرنگار ایسنا تکرار کرد و گفت: محتوای پیامک‌ها از سوی ما نبوده که در جریان آن باشیم، ما روش را ارائه دادیم نه محتوا را.

انتهای پیام/