به گزارش صبح توس؛ رضا اسماعیلی بیان کرد: بار آلودگی هوا در قسمت شرق و جنوب شرق شهر زیاد است و در مقابل قسمت غربی و شمال غربی این شهر از بهترین میزان کیفیت هوا برخوردار است و قسمت های میانی سطح شهر نیز ظرفیت بینابین دارند.
وی ابراز کرد: فهرست جدید از آلاینده‌های شهر مشهد، توسط دانشگاه فردوسی در حال تهیه است تا براساس آن، میزان آلایندگی‌ها سنجیده خواهد شد.
اسماعیلی ادامه داد: سایت مرکز پایش، به عنوان سایت مرکز رسمی مطرح است و برنامه موبایلی نیز طراحی شده تا شهروندان وضعیت آلودگی هوای را به صورت آنلاین رصد کنند.
وی اظهار کرد: همچنین تلویزیون‌های شهری در نقاط مختلف شهر قرار دارند و اطلاعات مرکز پایش شهر مشهد را به صورت لحظه‌ای به نمایش در می‌آورند.
رییس مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد در ادامه عامل اصلی آلودگی هوا را در مقیاس جهانی و در مقیاس شهری، افزایش جمعیت عنوان کرد و گفت: علاوه بر این عوامل دیگری نیز آلودگی هوا را تشدید می‌کند.
اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: مواجهه شدن 320 روز در سال با پدیده وارونگی هوا در شهر و وجود نیروگاه‌ها، فرودگاه‌ها، پایانه‌های مسافربری، ترمینال‌ها و راه آهن نیز از دیگر علل تشدید آلودگی هوا هستند به این علت که باد غالب را از جنوب شرق مشهد جابه جا و در سطح شهر پخش می‌کنند.

انتهای پیام/