به گزارش صبح توس؛ حسن غلامی دهیار روستای کریم آباد شهرستان رشتخوار ضمن گرامیداشت 15 مهرماه روز روستا با گلایه از صداوسیما در جهت بی بهره بودن روستایان از سبکه ملی با نام شبکه روستا گفت: مردم روستا حق ناچیزی از رسانه ملی دارند باتوجه به جمعیت ۳۰ درصدی ساکن روستا و۳۰ درصدی حاشیه نشینی شهرها که نگاه وتفکری روستایی دارند ناچیز است.

 

حسن غلامی کریم آباد با توجه به اینکه بیش از ۲۰ شبکه در رسانه ملی پخش می‌شود افزود: جای شبکه روستا در میان شبکه های ملی خالیست، هم برای ورزش و هم برای بچه ها و... یک شبکه اختصاص داده ایم، ولی با توجه به ظرفیت غنی از توانمندیها ازجمله منابع انسانی، دانش بومی، فرهنگ وسنن، مفاخر روستایی جای خالی شبکه روستا امروز در رسانه ملی احساس می‌شود.

 

غلامی کریم آباد‌ با تاکید بر اینکه ما باید به گذشته نه چندان دور خود برگردیم که روستا مادر شهرهاست، گفت: این حق ناچیز ساکنین و علاقمندان به روستاها و زادگاهایشان است که سهمی در رسانه ملی داشته باشند.

 

وی یادآور شد: معرفی حوزه گردشگری روستایی، اقامتگاه های بومگردی، داشته های طبیعی و ملی روستایی در رسانه ملی میتواند به اقتصاد روستا و ماندگاری ساکنین کمک شایانی داشته باشد.

 

 

انتهای پیام/