به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، رمضان غلامی اظهار کرد: اداره انتظامات حریم رضوی از قدیمی‌ترین بخش‌های خدمت‌رسانی به زائران بوده که مأموریت ایجاد امنیت و رفاه زائران را برعهده دارد.
وی با اشاره به اینکه بیش از 1800 خادم امام رضا(ع) شاغل در انتظامات حریم رضوی نظم و آرامش زائران امام رضا(ع) را در محیط پیرامونی حرم مطهر رضوی به‌صورت شبانه‌روزی تأمین می‌کنند، ادامه داد: انتظامات حریم رضوی با سایر نهادها مانند شهرداری ثامن، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، نیروی انتظامی، اداره امانات و ویلچر حرم مطهر رضوی تعاملات درون بخش و برون بخشی فراوانی دارد.
غلامی افزود: تمامی اقدامات ساختمانی باید با تأیید واحد HSE حرم مطهر رضوی انجام شود و مواردی که بر تردد و امنیت زائران در مسیر تشرف اثرگذار است تحت نظارت اداره انتظامات حریم رضوی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: کنترل و هماهنگی گروه‌های خبری و تصویربرداری و ورود اقلام و کالا از مبادی بازرسی با نظارت اداره انتظامات حریم رضوی انجام می‌شود. پارکینگ‌های حرم مطهر رضوی نیز با کنترل و هماهنگی این اداره فعالیت می‌کنند.
غلامی خاطرنشان کرد: اداره انتظامات حریم رضوی علاوه بر مأموریت‌های محول شده در محیط پیرامونی حرم مطهر رضوی، ایستگاه‌های پذیرایی را در حاشیه بازار رضا و ابتدای توس 91 راه‌اندازی می‌کند.
وی با بیان اینکه امور تشریفات در حریم رضوی توسط خدام مورد توجه قرار گفته است، افزود: مراقبت و نگهداری و همه فعالیت‌هایی که در حسینیه امام رضا(ع) و مزار خواجه ربیع انجام می‌شود، بر عهده خدام اداره انتظامات حریم رضوی است. در مراسم دعای ندبه حسینیه امام رضا(ع)، ماهانه 3 هزار نفر به‌صرف صبحانه و در سه شب عاشورا، تاسوعا و شام غریبان حسینی بیش از 5 هزار نفر توسط این اداره پذیرایی شده‌اند.
رئیس اداره انتظامات حریم حرم مطهر رضوی افزود: میهمانسرای امام رضا(ع) در طبقه فوقانی پایانه امام رضا(ع) راه‌اندازی شده است و با هماهنگی اداره انتظامات حریم حرم مطهر رضوی از 8 تا 12 هر شب، 200 نفر از کسانی که فاقد مکان اقامت هستند با تشخیص کارشناسان به همراه دعوت‌نامه در این مکان پذیرش می‌شوند.
غلامی با اشاره به اینکه هم‌زمان با تعویض پرچم متبرک گنبد بارگاه مطهر رضوی پرچم‌های پیرامونی تعویض می‌شوند، افزود: در آغاز و پایان سوگواری و ایام خاص، 32 پرچم متبرک که در دوربرگردان‌های پیرامونی حرم مطهر به اهتزاز درآمده اند، توسط این اداره تعویض می‌شوند.
وی ادامه داد: هرگونه ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی در پیرامون حرم مطهر رضوی با همکاری نیروی انتظامی و ستاد سد معبر شهرداری و با هماهنگی اداره انتظامات حریم رضوی مدیریت می‌شود.
رئیس اداره انتظامات حریم حرم رضوی افزود: توفیق خدمت در آستان قدس رضوی بسیار ارزشمند است و همواره در اداره انتظامات حریم حرم مطهر رضوی سعی خواهیم کرد از تمامی فرصت‌های موجود برای افزایش کیفی و کمی خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع) استفاده کنیم.

انتهای پیام/