به گزارش صبح توس؛ محمد رضا شاملو عصر روز گذشته در حاشیه بهره برداری از پروژه آسفالت طرح هادی روستای کاهه از توابع شهرستان خلیل آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در 3 سال گذشته از نقاط صفر تا آذربایجان غربی و خراسان تا خوزستان آسفالت انجام شد در 7 هزار 700 روستا، 60 میلیون متر مربع قریب به 7500 کیلومتر آسفالت اجرا شده است.

وی با اشاره به طرح مسکن روستایی کشور، خاطرنشان کرد: در حوزه نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در 10 سال گذشته بالغ بر 2 میلیون و 200 واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور در ادامه تصریح کرد: هیچ ساختمان نوساز در زلزله های سال های اخیر در کرمان خراب نشد و آن‌هایی که در خبرها آمد عمدتاً انباری و واحد های دامی بود و تلفاتی در منطقه صورت نگرفت و حتی در زلزله کرمانشاه ساختمان های نوساز آسیب ندید.

وی با تأکید بر اینکه نقاط سانحه خیز استان خراسان رضوی در حوزه مقاوم سازی سرعت بایستی به خود بگیرد گفت: بیش از 3 میلیون و 200 واحد روستایی طی 10 سال گذشته سند دار شده است و سنددار شدن روستاهای شهرستان خلیل آباد نیز باید در اولویت قرار گیرند.

شاملو با بیان اینکه سنددار کردن املاک روستایی زمینه را برای پیشرفت و توسعه روستاها فراهم می کند، اذعان کرد: بازسازی مناطق زلزله زده نیز از دیگر اولویت های بنیاد مسکن است.

انتهای پیام/