به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه نیشابور ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی،اظهار داشت:روحی که با گناه رشد کند شیطان می‌شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جمع پرشور بسیجیان،افزود:همانطور که رهبر انقلاب فرمودند جوانان راه حل مشکل کشور هستند و اگر بخواهیم مشکلات کشور را حل کنیم باید به جوانان سالم،انقلابی و مومن توجه بیشتری کنیم تا کشور سرعت پیشرفت بیشتری بگیرد.

امام جمعه نیشابور با بیان اینکه دشمن شب و روز نمی‎شناسد و فتنه می‌کند،افزود:ملت ما باید اعتماد به نفس داشته باشد و این جمله که ما می‌توانیم مسئله مهمی است که دشمن با تبلیغات مسمومش سعی می‌کند جلوی پیشرفت ما را بگیرد.

یعقوبی با بیان اینکه در همه عرصه ها نبردها را پشت سر گذاشتیم و به حول قوه الهی پیروز شدیم،خاطرنشان کرد:امروز جنگ،جنگ اقتصادی است و این روزها پیام های مسموم کننده بازار اقتصاد یعنی تولید،مصرف و بازار ما را بهم می‌ریزد.

وی ادامه داد:دشمن امید،احساس قدرت و توانمندی ما در عرصه های مختلف را نمی‌تواند ببیند،دشمن سعی می‌کند ایران را یک کشور ضعیف و ناتوان نشان دهد و خودش را یک کشور قوی و متمدن نشان دهد در حالی که این موضع برعکس است وایران اسلامی امروز از جهت های مختلف در شرایطی است که می‌تواند هرگونه هجمه ای را پاسخ محکم و دندان شکن بدهد.

امام جمعه نیشابور با بیان اینکه سپاه پاسخ تروریست ها را در بهترین وقت و سریعترین زمان ممکن داد،افزود:این قدرت بازدارنگی ما است،این قدرت برای دوستان ما مایه امیدواری و برای دشمنان ما مایه ناامیدی است.

وی ادامه داد:امروز از موشک های سپاه پاسداران دشمنان به وحشت می‌افتند و آمریکایی ها از بالای سر آنها موشک رد می‌شود و نمی فهمند و اینکه این همه ادعای قدرت دارند اما نمی فهمند مسئله مهمی است و اگر می توانستند حتما کاری می‌کردند.

یعقوبی با بیان اینکه گروه های اقتصادی ورزیده از همه تفکرات به کار گرفته شده اند تا مشکلات ارزی کشور حل شود،اظهار کرد:گروه های اقتصادی ما توانستند ارزش پول ما را حفظ کنند و این فشارهای اقتصادی ثمراتی که داشت این بود که همه دلسوزان انقلاب را روی کار آورد، در واقع یک قیام نخبگان و اهل فن اتفاق افتاد.

امام جمعه نیشابور با اشاره به اربعین حسینی،تصریح کرد:امسال اربعین اهمیت ویژه ای دارد و همه باید ان شاء الله پرشور شرکت کنند.

وی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی،افزود:در داستان مهار دلار،ارز و سکه نیروهای انتظامی نقش ویژه ای داشتند که از آنها تشکر میکنیم.

یعقوبی با بیان اینکه ما امروز افول قدرت آمریکا را می بینیم،افزود:امروز آمریکا در سازمان ملل،شورای امنیت و در دادگاه لاهه اعتبار خود را از دست داده است.

امام جمعه نیشابور در پایان در خصوص اتفاقات اخیر این شهرستان و توهین عضو شورای این شهر به عزاداران حسینی،خاطرنشان کرد:مراجعات زیادی در این خصوص به بنده شده است و بیانیه ها و طومارهای زیادی به دست بنده رسیده است،تشکر ویژه می کنم از نیروهایی که در این حادثه احساساتشان جریحه دار شد اما احساسات خود را کنترل کردند و همه به قانون تمکین کردند.

وی افزود:آن کسانی هم که به دفاع از ایشان به میدان آمدند به این نتیجه رسیدند که باید به قانون تمکین کنیم.

یعقوبی گفت:من از همه می‌خواهم دیگر این نامه نگاری ها و بیانیه دادن ها را کنار بگذارید و اجازه بدهید قانون مانند سایر مجرمین قضیه را پیش ببرد.

وی افزود:انرژِی ما را صرف مسائل مهم تر شهرستان و منطقه کنیم.

انتهای پیام/