به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: مراقب باشید دلبستگی به دنیا شما را از عمل خیر و کارهای صالح و پسندیده باز ندارد.

وی اخلاق مداری را یکی از اصلی ترین شرایط قبولی اعمال دانست و گفت: عده ای در روز قیامت پس از دیدن نامه اعمال خود تعجب کرده و به درگاه خدا بابت مواردی که در پرونده آنها ثبت شده اعتراض می کنند، اینها همان افرادی هستند که مشکل اخلاقی داشته و شرط پذیرش و ماندگاری عمل خود را به جا نیاورده اند؛ گناهان زبان و بداخلاقی های انسان، اعمال صالح او را تباه می کند.

امام جمعه درگز در ادامه با تبریک فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی عنوان کرد: رمز موفقیت نیروهای انتظامی که به حق مظهر عزت و اقتدار نظام هستند، ایمان و توکل به خدا و پیوند و اتصال قوی با مردم است.

حجت الاسلام ایروانی خطاب به کسانی که جوانان را مایه مشکلات کشور می دانند تشریح کرد: تجمع ده ها هزار نفری جوانان و بسیجیان در ورزشگاه آزادی برای دوستان نظام امید آفرین و برای دشمنان مایه یاس و ناامیدی است؛ در عرصه های مختلف فرهنگی، جهادی و اقتصادی همین جوانها هستند که به عنوان حلال مشکلات با تمام قوا در صحنه حضور خواهند یافت.

وی تاکید کرد: آمریکا با عربده کشی و هیاهو به دنبال این است که ضعف خود و قدرت نظام ما را وارونه جلوه دهد، اما واقعیت این است که آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز ضعیف تر شده و نظام مقتدر جمهوری اسلامی هر روز قدرتمند تر از روز قبل می شود.

امام جمعه درگز تحریم های اقتصادی را آخرین حربه دشمن دانست و خاطر نشان کرد: ملت ما بار دیگر این توطئه آمریکا را با شکست مواجه خواهند کرد و آمریکا سیلی محکم دیگری در این موضوع از جمهوری اسلامی ایران خواهد خورد.

حجت الاسلام ایروانی گفت: عظمت، اقتدار و شکست ناپذیری ملت بزرگ ایران سه واقعیت انکار ناپذیر است؛ ما این واقعیت را بارها به دنیا نشان داده ایم که اگر دشمن یکی بزند ده تا می خورد؛ هدف استکبار هم ضربه زدن به عناصر اقتدار ماست اما از قدرت موشکی و نفوذ منطقه ای ایران بسیار نگران و هراسان است.

وی تاکید کرد: رفتار و وحدت و کلام مسئولین ما باید احساس قدرت نظام را به دشمنان القا کند؛ یک مسئول در جمهوری اسلامی نباید حرفی بزند که نشان از ضعف روحیه او باشد.

امام جمعه درگز در ادامه سخنان خود تصریح کرد: بالارفتن قیمت سکه و ارز یک مساله کاملا روانی بود که امیدواریم این سیر نزولی قیمت ها و به تبع آن کاهش قیمت محصولات ادامه داشته باشد؛ مسئولین باید با سیاست گذاری صحیح و مردم با قناعت و پرهیز از اسراف و احتکار خانگی در سرعت بخشیدن به این موضوع نقش خود را ایفا کنند.

حجت الاسلام ایروانی صدور احکام مفسدان و اخلالگران اقتصادی را یکی از خبرهای مسرت بخش و شادی آفرین برای مردم دانست و ابراز کرد: انتظار داریم این حرکت جهادی قوه قضائیه تا ریشه کن شدن کامل همه اخلالگران اقتصادی تداوم داشته باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تعیین رئیس جمهور و رئیس مجلس عراق که نیروهای همراه با جبهه مقاومت اسلامی هستند، نوید بخش آینده روشنی در عراق است؛ امیدواریم مردم و مسئولین با همراهی دولت و ملت عراق حماسه اربعین حسینی را پر شور تر از هر سال برگزار کنند تا بار دیگر توطئه های دشمن برای آسیب زدن به این حرکت جهانی خنثی شده و مشت محکمی بر دهان آنها بکوبیم.

انتهای پیام/