به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در اجتماع بسیجیان که در صحن جامع رضوی برپاشده بود، اظهار کرد: حضور جوانان در این اجتماع عظیم، پیمان و میثاقی است با امام مؤمنان و صالحان، در دلدادگی به خدا، تلاش و جهاد برای حاکمیت دین است.
وی اعلام کرد: اجتماع بسیجیان در این جایگاه ملکوتی پیامی به دوست داران انقلاب در سراسر جهان است؛ پیام این اجتماع برای ذلت و شکست و همیشگی دشمن در مقابل دلاوران بسیجی است.
حجت‌الاسلام رئیسی گفت: در این کشور روزی انگلیس‌ها و روز دیگری آمریکایی‌ها سرنوشت ایران را در دست داشتند و ما را به اسیری گرفته بودند و اسارت را به دین و دنیای مردم گسترش دادند؛ در سال 57 با پیروزی انقلاب اسلامی حکومت 2500 ساله ریشه‌اش کنده شد و ملت بزرگ ایران تمامی بند‌های اسارت را گسستند و طعم استقلال و آزادی و داشتن هویت اسلامی و مسلمان زندگی کردن را چشیدند.
حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه دشمنان در مقابل ملت مقاوم و مصمم صف‌آرایی کردند و هشت سال جنگ سخت را رقم زدند، بیان کرد: با این جنگ مردم و بسیجیان مقاومت خود را نشان دادند و گفتند می‌توانند دشمن را ناامید کنند.
تولیت آستان قدس رضوی در مورد تفاوت جنگ نرم و سخت گفت: در جنگ نرم برخلاف جنگ سخت، روح انسان به جهنمی شدن تهدید می‌شود ولی در جنگ سخت انسان به خون کشیده ولی روحش بهشتی می‌شود؛ در جنگ نرم فرهنگ غربی خواست ارزش‌های پوشالی خود را با جنگ رسانه‌ای توسعه بدهند ولی جوانان برومند روش‌های دشمن را می‌شناسد و تیرشان را به خطا می‌دهند.
وی در خصوص مؤلفه‌های قدرت و اقتدار در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: مؤلفه‌های قدرت و اقتدار در نظام ما ایمان به خدا، انگیزه‌ها و اندیشه دینی است؛ مردم با بصیرت که آماده خطر کردن در مقابل دشمن هستند، به همین جهت رهبری فرمودند: دشمن در منطقه می‌خواست اقداماتی انجام دهد ولی نتوانستند، "ما خواستیم و توانستیم".

 

سپاه و بسیج نقطه اقتدار نظام است/ ایران هرچه دارد از بصیرت آفرینی‌های رهبری است

حجت‌الاسلام رئیسی با اعلام اینکه سپاه و بسیج یکی از مؤلفه‌های قدرت در نظام است، اظهار کرد: علت حمله دشمن به آن‌ها این است که بسیجیان و سپاهیان نقطه اقتدار نظام هستند.
تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: به اعتراف دوست و دشمن است که ایران هرچه اقتدار و عزت دارد به‌واسطه بصیرت آفرینی‌های رهبری است.
حجت‌الاسلام رئیسی افزود: بدون تردید یکی از وظایف مهم که می‌تواند به‌عنوان رمز اقتدار واقع گردد، روحیه بسیجی و انقلابی در بیان، عمل، رفتار و تصمیم‌گیری است.
وی با تأکید بر اینکه هر موفقیتی که ما در نظام کسب کردیم مرهون تصمیم‌گیری و عمل انقلابی است، گفت: تلاش جوانان در حوزه هسته‌ای از مؤلفه‌های اقتدار است چراکه دشمن نمی‌خواهد جوانان ما در این حوزه ورود کنند، نقطه‌های قوت، قدرت و اتحاد ما مورد هجوم دشمن است.

نیروی بسیجی نیروی متکی به دانش بصیرت و فهم است
تولیت آستان قدس رضوی با اعلام اینکه نیروی بسیجی نیروی احساسی نیست، بلکه نیروی متکی به دانش بصیرت و فهم است، اذعان کرد: نیروی بسیج جناحی و حزبی نیست بلکه تعلق به‌کل نظام دارد و عمل به تفکر بسیجی موجب گره‌گشایی در امور کشور می‌شود.

تحقق مردم‌سالاری تنها در حوزه انتخابات نیست، به بسیجیان میدان دهید
حجت‌الاسلام رئیسی بیان کرد: تحقق مردم‌سالاری تنها در حوزه انتخابات نیست، بلکه میدان دادن به جوانان و بسیجیان در حوزه‌های سازندگی، خدمت‌رسانی، سیاسی و اقتصادی را نیز شامل می‌شود.

کشور‌های منطقه در حال الگو گیری از سامان‌دهی بسیج هستند
وی با بیان اینکه بسیجی ممکن است دچار دغدغه شود ولی به‌هیچ‌عنوان خود را در بن‌بست نمی‌بیند، گفت: جریان بسیج و اقدامات سپاه برای جهان الگو شده است، امروز سامان‌دهی بسیج در جای‌جای کشورهای منطقه و بیدار شده در حال الگو گرفتن هستند.
حجت‌الاسلام رئیسی افزود: امروز بانگ عدالت و مقاومت به رساترین فریاد در جهان مبدل شده است؛ تا چند روز آینده در راهپیمایی اربعین می‌بینید که جبهه مقاومت برای پیمان با رهبر مجاهدان عالم خیز می‌کند.

نگاه بیرون نگر به حل مشکلات کشور نداریم
تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی را در نگاه برون‌نگر نمی‌دانیم، بلکه به توانایی‌های ملت ایران اتکا می‌کنیم؛ آنچه امروز می‌تواند برای همه ما و مسئولان سرلوحه کار قرار گیرد، توجه به گذشته برای رقم زدن آینده است.

دشمن به دنبال خلع سلاح ایران با اعمال فشار اقتصادی بر مردم است

وی با اعلام اینکه دشمن به دنبال خلع سلاح ایران با اعمال فشار اقتصادی بر مردم است، گفت: امروز نیروهای مسلح، مردم و مسئولان ما باید بدانند علاوه بر اینکه جنگ سخت و نرم جواب نداده است، جنگ سوم که هدفش فشار آوردن بر ملت ایران بود نیز جواب نمی‌دهد.
انتهای پیام/