یوسف امینی در گفت و گو با خبرنگارصبح توس، اظهار داشت: در حال حاضر در سطح استان 330 نشریه فعال، 70 پایگاه خبری در حوزه فضای مجازی و 5 روزنامه فعال که به صورت روزانه منتشر می شود فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه نشریات محلی هر کدام میزان نیاز خود را جهت تأمین کاغذ به اداره کل ارشاد اعلام کنند خاطرنشان کرد: امسال طبق اعلام معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد جهت پرداخت یارانه مطبوعات، هر 4 ماه نشریات مورد ارزیابی قرار می گیرد و ان شاء الله دوره پرداخت یارانه مطبوعات کوتاه خواهد شد.

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از ایجاد 1500 کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: مدیران کانون های مساجد من‌بعد در سامانه بچه های مسجد می توانند فعالیت خود را به طور مستقیم وارد سامانه کنند.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: با توجه به مشکلاتی که در حوزه کاغذ برای نشریات در سطح استان و کشور به وجود آمده است، وزارت ارشاد جهت تأمین کاغذ نشریات به میزان 100 هزار تن کاغذ وارد کشور کرده است.

امینی یکی از نقاط قوت استان خراسان رضوی را وجود نشریات محلی عنوان کرد و گفت: اکثر شهرستان‌های سطح استان دارای نشریه و پایگاه خبری هستند و رسانه های خلیل آباد هم توانسته اند عملکرد خوبی تا کنون داشته باشند و در راستای تحقق سیاست های فرهنگی نظام عالی بوده و اگر موفقیت‌هایی در شهرستان‌ها حاصل می شود قطعاً یک بخش عمده آن نیز مدیون همکاری رسانه‌ها است.

انتهای پیام/