به گزارش صبح توس؛ مسعود مهدی زاده مقدم شب گذشته در کارگروه رفع موانع تولید در فرمانداری کاشمراظهار داشت: اتفاقات خوبی در حوزه حمایت از سرمایه‌گذاران در استان انجام شده که یکی کمیسیون حمایت قضایی از سرمایه‌گذاران در چهارچوب حمایت از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کشور در حوزه دستگاه قضایی است که برکات بسیار خوبی داشته است.

 

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: مصوبات کمیسیون قضایی استان فرصت خوبی برای ما مدیران اجرایی فراهم کرده به نحوی که با همکاری «کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید» قطعا به تولید داخلی سرعت داده می‌شود و مشکلات واحدهای تولیدی هم کاهش پید می‌کند.

 

وی افزود: در دوران دفاع مقدس همین تولید کنندگان در پشت خط، تدارکات چی و رزمندگان در خط مقدم بودند اما اکنون که در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و تولیدکنندگان در خط مقدم قرار گرفتند ضرورت است که ما رزمندگان دیروز که امروز در نهادهای مختلف مسئول هستیم، تدارکات ‌چی‌های خوبی برای تولیدکنندگان کشورمان باشیم.

 

مهدی‌زاده مقدم بیان داشت: سیاست‌های دولت و بانک مرکزی در این جهت  است که نرخ ارز را به ثبات برسانند اما قطعا باید گفت که این سه ماه آینده، ماههای پرالتهابی است و البته همانطور که ذکر شد اتفاقات خوبی در راه است و به فرموده مقام معظم رهبری مردم ما یاد دارند که چگونه از این پیچ‌ها با موفقیت عبور کنند.

 

وی در ادامه  از بخشودگی مالیاتی واحدهای تولیدی خبر داد و ابراز کرد: لایحه مالیات بر ارزش افزوده به مجلس ارائه شده و امید داریم که اصلاحات خوبی به نفع تولید کننده انجام شود در غیر این صورت تولیدکنندگان ما آسیب می‌بینند.

 

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: تولیدکنندگان ما تقاضا داشتند که تسهیلات روستایی به شهرک‌های صنعتی هم تعلق بگیرد که طبق دستورالعمل مناطق روستایی و عشایری با اولویت مناطق روستایی مرزی و عشایری مرزی و نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر ده هزار نفر جمعیت می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

 

وی با بیان اینکه شهرستان کاشمر با توجه به اینکه جزو نواحی بالای ده هزار نفر است  نمی‌تواند از تسهیلات روستایی استفاده کنند ادامه داد: در خصوص ایجاد تصفیه خانه در شهرک صنعتی شهرستان از سال 96 ورود پیدا کردیم که موافقت‌های اولیه را گرفتیم اما هنوز با مشکلات قانونی مواجه هستیم.

 

مهدی‌زاده مقدم گفت: در همین راستا یک طرح پژوهشی ارائه شده که در صورت عملی شدن طرح مصرف آب کارخانه قند به یک پنجم کاهش پیدا می‌کند که طرح پذیرش شده و دو ماه مهلت دادیم که به نتیجه برسد و امید داریم قبل از پایان سال جاری این مشکل رفع شود.

 

وی با اشاره به مشکلات مالیاتی مطرح شده بیان داشت: درصدد هستیم که زمینه حضور مشاورین مالیاتی را در شهرک صنعتی فراهم کنیم و کلاس‌های آموزشی را هم در سطح شهرستان برگزار کنیم تا تولیدکنندگان ما با آگاه بیشتر و دغدغه کمتری به وظایف خود عمل کنند.

 

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با بیان اینکه اولویت ما برای ایجاد شهرک‌های صنفی کاشمر و بردسکن است یادآو رشد: نخستین شهرستانی که در سطح استان جهت ایجاد شهرک‌های صنفی پیگیری کردیم  شهرستان کاشمر است که نیاز است این صنوف سازماندهی شوند و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

 

انتهای پیام/