به گزارش صبح توس؛ علیرضا رشیدیان صبح امروز در نشست روسای دانشگاه‌های جامع استان خراسان رضوی در سبزوار با اشاره به وضعیت موجود ر کشور و برخی نگرانی‌ها ایجادشده اظهار داشت: خوشبختانه ذخیره‌سازی برای مواد اولیه و مایحتاج مردم مانند همیشه انجام‌شده و هیچ نگرانی در این خصوص نیست.

 

وی با بیان اینکه امروز کشور درگیر جنگ اقتصادی است تصریح کرد: این جنگ توسط آمریکا و ایادی آن در منطقه علیه کشور ایجادشده و هدف آن ایجاد تفرقه بین صفوف متحد ملت و ایجاد اختلاف و بدبین کردن مردم نسبت به مسئولان است.

 

رشیدیان در ادامه با اشاره اینکه باید از تحریم‌های دشمن فرصت مناسب بسازیم تأکید کرد: کند کردن و توقف توسعه و رشد انقلاب از دیگر اهداف دشمن است که با اعمال تحریم‌های ظالمانه سعی دارد تا به مقصود خود برسد.

 

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه در چهار سال گذشته سطح علمی دانشگاه‌های استان جهش خوبی داشته است بیان کرد: حضور پررنگ و کسب موفقیت‌های مختلف در نمایشگاه‌های پژوهشی کشور نشان از این رشد دارد.

 

وی با بیان اینکه باید سعی شود تا دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی و نسل سوم و چهارم حرکت کنند عنوان کرد: در حال حاضر همکاری‌های مناسبی بین بخش صنعت معدن و حوزه اجتماعی با دانشگاه‌ها ایجادشده است.

 

رشیدیان همچنین به دغدغه کار و اشتغال فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: باید دانشگاه‌ها نیروهایی تربیت کنند که علاوه بر ورود به بازار کار سبب ایجاد کار برای افراد مختلف هم بشوند.

 

انتهای پیام/