باقر معبودی نژاد در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به وضعیت بازار طلا و جواهر و وابستگی قیمت ها به نرخ دلار اظهار کرد: در حال حاضر از سوی بانک مرکزی نرخ اصلی قیمت دلار اعلام نشده است اما زمانی که نرخ اصلی دلار اعلام شود قیمت طلا هم کاهش می یابد.

 

وی افزود: برای فروش طلا هنوز خبر رسمی ای نرسیده است اما از روز گذشته دلارهای خانگی که مردم برای حفظ سرمایه خریده بودند به بازار آمده و برای فروش عرضه کردند.

 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با بیان اینکه امروز مردم تا حوالی بامداد نیز در صف فروش دلارهای خود بودند، گفت: این فروش ها در حالی اتفاق افتاد که خریداری برای دلارهای بانکی نداشتیم لذا شاهد افزایش نقدینگی در بازار دلار بودیم.

 

وی ادامه داد: امروز در بازار طلا هنوز هیچ خرید و فروشی انجام نشده است اما با وضعیت فعلی دلار در بازار طلا و سکه نیز در آینده شاهد کاهش قیمت ها خواهیم بود.

 

معبودی نژاد با بیان اینکه هنوز از سوی بانک مرکزی نرخ دلار به صرافی ها اعلام نشده است، بیان کرد: تا زمانی که نرخ مصوب و اصلی از سوی صرافی  ها اعلا نشود خرید و فروش دلار و به دنبال آن خرید و فروش طلا نیز نخواهیم داشت.

 

وی تصریح کرد: نرخ طلا به انس جهانی و با دلار آزاد ایران محاسبه می شود، اگر دلار کاهش قیمت خود را ادامه دهد به همان نسبت قیمت طلا و سکه کاسته خواهد شد.

 

انتهای پیام/