احمدعلی موهبتی فرماندار مشهد در گفتگو با خبرنگار صبح توس در رابطه با مشکلات کامیون‌دارن در سطح خراسان رضوی گفت: خوشبختانه تاکنون پیگیری‌های خوبی در زمینه رفع مشکلات کامیون‌دارن عزیز در سطح استان خراسان رضوی طی چند روز اخیر انجام‌شده است و در بحث‌های تصمیمات کلان که عوارض مربوط به واردات لاستیک خودرو و بسیاری از موارد مربوط به کامیون‌دارن بوده تصمیمات کلان به‌خوبی دنبال شده و در جزء هم نیز از طریق شورای استانی پیگیری‌های خوبی صورت گرفته که مطالبات به‌حق كاميون داران در حال پيگيری است.

وی در ادامه افزود: امیدواریم با برنامه‌های انجام‌شده، این هفته، هفته خوبی برای مجموعه کامیون دارها که قشر زحمت‌کش جامعه هستند، باشیم، چراکه شرایط حاضر آن‌ها توانسته درواقع آرامش را در جامعه فراهم کندجلسات عدیده‌ای در حوزه استانی و شهرستانی گذاشته‌شده که امیدواریم بخشی از خواسته‌های به‌حق مجموعه رانندگان برطرف شود.

موهبتی با تأکید بر هوشیاری بیشتر مردم و رانندگان بر فضاسازی رسانه‌ای دشمن در شرایط موجود یادآور شد: یک بخش عمده‌ای از آن چیزی که الان وجود دارد، فضاسازی است که دشمن فراهم می‌کند، که ما با هوشیاری کامل در تله دشمن نباید قرار بگیریم، حتماً افراد ضدانقلاب و مسئله‌داری وجود دارند، که به دنبال ایجاد مشکل هستند.

وی تصریح کرد: مصوبه شورای تأمین است که بااقتدار با اشخاصی که مانع رفت و آمد کامیون ها و بارگیری آنها می شوند برخورد شود و امیدواریم مثل همه گردنه‌های که بالاخره مشکلاتی برای کشور ایجادشده به‌خوبی از این مجموعه هم عبور کنیم، که این مسئله با همکاری و مساعدت دست‌اندرکاران صنعت حمل‌ونقل کشور می‌تواند در حوزه بخش خصوصی رونق ایجاد کرده و هم دشمن را ناامید کند.


فرماندار مشهد در ادامه با تأکید بر اینکه تمام لاستیک‌های که در حوزه انبارهای مختلف هستند، در حال عرضه است، اظهار داشت: در بحث توزیع لاستیک در سطح استان سهمیه‌ای برای کامیون داران حمل‌ونقل جاده‌ای و هم برای اتوبوس‌های حمل‌ونقل مسافربری و هم برای مجموعه کامیون داران داخل شهرها که در حوزه اتوبوس‌رانی، مجموعه دستگاه‌های خدماتی مثل جمع‌آوری پسماند و ... کار می‌کنند، پیش‌بینی‌شده است که به جد در حال پیگیری است.

وی در ادامه افزود: مشکل خاصی در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای استان نداریم و روال کار عادی است، در هرجایی هم که مشکلی وجود داشته باشد بلافاصله انتظار داریم که رانندگان عزیز اعلام کنند، قطعاً با تمام توان با مخل کنندگان نظم عمومی برخورد خواهد شد، کسانی که راه را می‌بندد و تحت تأثیر تبلیغات مسموم فضای آلوده رسانه‌های بیگانه قرار می‌گیرند، اگر کسی که در این راه قرار بگیرد و راه رو بر کسی ببندد، قطاع الطریق محسوب می‌شود و حکم این کار مفسد فلارض است، و در این زمینه برخورد قاطع با کسانی که در جاده‌ها مزاحمت ایجاد می‌کنند، خواهد شد.

موهبتی همچنین با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه مشکل در حوزه سوخت استان خراسان رضوی نداریم افزود: فعالیت و سوخت‌رسانی کامیون‌های حمل سوخت هم‌اکنون در سطح استان در حال انجام است، و هیچ‌گونه نگرانی برای تأمین سوخت در سطح استان خراسان رضوی نداریم.

انتهای پیام/