به گزارش صبح توس؛ در خطبه های این هفته نماز جمعه استان خراسان رضوی بر ضرورت قاطعیت قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی تاکید شد.

 

امام جمعه خلیل آباد تاکید کرد:

ضرورت قاطعیت قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی

 حجت الاسلام ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: بر اساس هشدارهای مکرر مقام معظم رهبری و تاکید های مجدد ایشان پیرامون برخورد با مفسدان اقتصادی که همت هر سه قوه حاکمیتی نظام را می طلبد اما در میان قوا نیز قوه قضائیه نقش اساسی و تبین کننده در برخورد با مفسدان اقتصادی دارد.

وی با بیان اینکه در صورت جدی نگرفتن این مبارزه، آثار و پیامدهای مخاطره آمیزی متوجه نظام خواهد بود، خاطرنشان کرد: مفسدان اقتصادی امروزه امنیت اقتصادی و روانی جامعه را مختل کرده اند.
خطیب جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: اگر قوه قضائیه به وظیفه قانونی و ذاتی خود در برخورد با مفسدان عمل کند همه آنچه که به عنوان آثار و پیامد منفی است به پیامدهای مثبت و نقطه قوت نظام تبدیل می شود.
وی با بیان اینکه برخورد با مفسدان نشان از عزم و قاطعیت قوه قضائیه در برابر مفاسد و باعث اعتبار بیشتر قوه قضائیه و رضایت مندی و اعتماد بیشتر مردم از قوه قضائیه می شود، اذعان کرد: رضایت مندی مردم از قوه قضائیه مطلوب نیست و این رضایت مندی بسیار حائز اهمیت است و می تواند زمینه همکاری بیشتر مردم را فراهم کند.
ناهیدی همچنین در ادامه عنوان کرد: اگر امروز قوه قضائیه در برخورد با مفسدان با سربلندی بیرون بیاید می تواند به کارآمدی نظام، هدر نرفتن منابع مالی کشور و ثبات، پایداری و استحکام بیشتر نظام و طرفداران عدالت کمک کند.
وی در ادامه با بیان اینکه رسانه های بیگانه در چند روز گذشته 17 محور داخلی، 4 محور منطقه ای و 4 محور فرا منطقه ای مرتبط با ایران را در دستور کار خود قرار داده اند، تشریح کرد: هجمه هایی علیه سپاه، ترسیم آینده ای سیاه و مبهم از اقتصاد ایران، القای دخالت ایران در امور کشورهای دیگر، جنایت تروریست ها در اهواز و... مهمترین محورهای عملیات روانی رسانه های بیگانه نظیر آمدنیوز، خبرنامه گویا، گزارش من و تو، شبکه منافقین، رادیو زمانه، شبکه منفاقین، الحیات، العربیه، صدای آمریکا و... بود.
امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه وجود ظرفیت های قومی و مذهبی به عنوان یکی از عامل برهم زننده امنیت اجتماعی در ایران از ابتدای انقلاب نیز همواره مد نظر دشمنان بوده است، ابراز کرد: مردم مانند همیشه نشان دادند که حفظ انسجام ملی و امنیت کشور برای آنها اولویت دارد و این امر نشان دهنده اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی است.
وی در پایان با بیان اینکه 23 محرم مصادف با سالروز تخریب حرمین شریفین است، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف دشمنان تخریب قبور ائمه اطهار است تا به خیال خود محبت امامان را با تخریب قبور آنها کم کنند و این ها بیشتر چهره پلید خود را نشان می دهند.

 

خطیب جمعه سرخس:

رسانه‌های خودفروخته به دنبال تضعیف اعتقادات مردم هستند

حجت‌الاسلام علی‌اصغر شریعتی در خطبه‌های نماز جمعه سرخس با اشاره به اینکه آنچه عامل پیروزی انسان در صحنه‌های مختلف زندگی و مقابله با دشمن می‌شود، تقوا، توکل و اعتماد به خدای متعال است، اظهار کرد: اگر تقوا، ایمان و صبر در جامعه‌ای نهادینه شد، نصرت الهی شامل حال آن جامعه می‌شود.

امام‌جمعه موقت سرخس افزود: آن چیزی که در این چهل سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی به عینه شاهد آن بودیم، نصرت و یاری خدای متعال بود، وگرنه بااین‌همه دشمن گرگ‌صفت تاکنون نباید ایرانی وجود می‌داشت.

وی در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و با تأکید بر اینکه خاطرات دفاع مقدس باید برای مردم بازخوانی و تبیین شود، بیان داشت: در هشت سال دفاع مقدس مشاهده کردیم که همه قدرت‌ها، نیروها و تجهیزات دنیا در مقابل قدرت خدا هیچ هستند و رزمندگان ما این مسئله را باور کرده بودند.

حجت‌الاسلام شریعتی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس تجلی قدرت الهی بود، افزود: امروز دشمن از هیچ فرصتی برای ضربه زدن به نظام اسلامی کوتاهی نمی‌کند و هر چه امکانات داشته به میدان آورده است.

خطیب نماز جمعه سرخس با تأکید بر اینکه رسانه‌های خودفروخته و غرب‌زده به دنبال تضعیف اعتقادات مردم هستند، تصریح کرد: امروز تأثیر نقش ولایت‌فقیه و رهبری در تقویت انقلاب و نظام و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان بیش از گذشته دیده می‌شود، همان‌گونه که پیام‌های پیامبرگونه حضرت امام (ره) نیروی معنوی را در دل‌های فرماندهان، مسئولان و مردم القا کرد.

 

امام جمعه موقت درگز:

وای بر مسئول بی بصیرتی که مذاکره با آمریکا را دریچه ای به سوی توسعه ببیند

 حجت الاسلام داوود عبداللهی، امام جمعه موقت درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: از خداوند متعال خواستاریم توفیق انجام واجبات و ترک محرمات را به همه ما مرحمت فرماید.

وی افزود: آن چیزی که انسان را از بلا نجات داده و سمت و سوی زندگی او را عوض می کند ایمان است؛ صبر در مصیبت ها و مشکلات، مخصوصا صبر در برابر نقشه های دشمن، مرحله بعد از ایمان است که نداشتن آن ممکن است ایمان آدمی را دچار زوال کرده و او را به ورطه گمراهی بکشاند.

امام جمعه موقت درگز ضمن ابراز تاسف از وقوع حادثه تروریستی اهواز گفت: این اتفاق ناگوار به همه، علی الخصوص مسئولینی که هنوز در خواب غفلت هستند ثابت کرد که دشمنان این ملت قابل اعتماد نبوده و از هر فرصت و رخنه ای برای ضربه زدن به نظام ما استفاده خواهند کرد؛ اما مطابق بیانات مقام معظم رهبری، به زودی باید شاهد انتقام سختی از سوی سپاهیان اسلام باشند.

حجت الاسلام عبداللهی تشریح کرد: راهپیمایی بسیار زیبای مردم در اعتراض به نقشه های شوم دشمن نشان از این داشت که ملت شریف ایران اسلامی با وجود تمام مسائل و مشکلات، باز هم پای انقلاب بوده و از اعتقادات خود دست بر نمی دارند.

وی در بخش های دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنرانی ترامپ در سازمان ملل تصریح کرد: چطور می شود به وعده های دروغین دولتی اعتماد کرد که وقتی ارائه گزارش می کند، با خنده و تمسخر طرفداران و هواداران خود مواجه می شود؟ وای بر مسئول بی بصیرتی که دل به سخنان بی پایه و اساس ترامپ بسته و مذاکره با آمریکا را دریچه ای به سوی توسعه و آبادانی ببیند.

امام جمعه موقت درگز ضمن بیان اینکه در بحث احتکار و انبار کردن کالاهای ضروری، باید اقدامات مناسبی با سه گروه از افراد صورت بگیرد تاکید کرد: در درجه اول فرد محتکر باید به اشد مجازات قانونی برسد چرا که در این جنگ اقتصادی یار و همراه دشمن بوده و مردم را تحت فشار قرار داده است.

حجت الاسلام عبداللهی افزود: مسئولین مربوطه هم باید بی تفاوتی و سهل انگاری را رها کرده و به طور دقیق، مجموعه های تحت نظر خود را نظارت کنند؛ چرا باید بی تدبیری مسئولین به حدی برسد که مردم و نیروهای قضائی و امنیتی اقدام به کشف انبارهای احتکار کالا کنند؟ این یک درد است که برخی مسئولین وظیفه خود را فراموش کرده و به جای پیگیری امورات حوزه کاری خود، در کار سایر ارگانها دخالت و اظهار نظر می کنند.

وی در پایان از مردم خواستار شد ضمن مراعات صحیح اقتصاد خانواده، با جریانات معاند همراه نشده و اقتصاد مقاومتی را در منازل خود به اجرا دراورند؛ هجوم مردم برای خرید کالاهای مورد نیاز و اساسی از ترس گران شدن و انبار کردن آنها در منزل نیز به نوعی احتکار است و مشکلات اقتصادی را بیش از پیش خواهد کرد.

 

امام جمعه تربت حیدریه:

حادثه تروریستی اهواز بار دیگر خصومت استکبار با نظام اسلامی را نشان داد

حجت الاسلام عصمتی در خطبه های نمازجمعه این شهر به سخنرانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره و بیان کرد: بیانات آقای روحانی مبین وفای به عهد، احترام به میثاقهای بین المللی و دراز کردن دست همکاری و تعامل با جامعه بین الملل برای مبارزه با تروریسم بود

.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا عصمتی همچنین حادثه تروریستی اهواز را محکوم و بیان کرد: این حادثه یکبار دیگر خصومت استکبار را با نظام جمهوی اسلامی نشان داد و دیدیم که با این حال شورای امنیت هم آن را محکوم کرد.

 

امام جمعه بجستان:

مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی از جوانان استفاده کنند

 حجت‌الاسلام حسین وحیدی امام جمعه بجستان در خطبه های نماز جمعه این هفته بعد از دعوت مومنین به تقوای الهی محتکرین را منفورتر از سارقین دانست و اظهار کرد: محتکرین مسبب بوجود آمدن سارقین هستند و به همین جهت بود که امام صادق علیه السلام فرموند؛ سارقین به خدا نزدیکتر از محتکرین هستند.

 

حجت الاسلام وحیدی در ادامه خطبه های نماز جمعه این هفته به نقش جوانان در دوران دفاع مقدس و افتخارات آنان برای این کشور پرداخت و اظهار کرد: مسئولان باید برای حل مشکلات از نیروی جوانان استفاده کنند جوانانی که در دوران هشت سال دفاع مقدس سربلند و با افتخار نگذاشتند که یک وجب از خاک این کشور به دست بیگانگان بیافتد و همان جوانان نیز امروز می توانند با استفاده از نیروی جوانی خود مشکلات اقتصادی این کشور را حل کنند، مسئولان به سراغ جوانان بروند.

 

امام جمعه بجستان به دشمنی غرب با ایران پرداخت و گفت: ریشه دشمنی های غرب، همه در دین و اسلام است برایشان  قابل تصور نبود که روزی حکومتی توسط کشور مسلمان اداره شود و تبدیل به صادر کنند دین در جهان شود، کارشناس آمریکایی در سفر قبل از انقلاب خود به ایران گفته بود، اسلام در حال نابودی است و نباید نگران بود، امروز ما می می‌بینیم که عزاداری امام حسین علیه السلام در تمام کشور ها برگزار می شود و شیعه و سنی دوشادوش در این مراسم شرکت می‌کنند و این خود از عظمت و فرهنگ بالای مسلمانان حکایت می کند.

 

 وی به نفوذ ایران در منطقه و منزوی شدن آمریکا پرداخت و اذعان کرد: امروز آمریکا در جهان منزوی شده است و این انزوای آنها در قدس و برجام، جهان دیدند و اروپا، روسیه، چین و همچنین مهمترین دوستان خودشان در داخل آمریکا به صحبت های  رئیس جمهور امریکا خندیدند.

 

 حجت الاسلام وحیدی به نقش عاشورا در انقلاب اسلامی پرداخت و اذعان کرد: امام رحمت الله علیه فرمودند؛ تمام هستی ما از عاشوراست و مشکل اصلی دشمن ما نیز وجود آن است، ایران به صادرکننده اسلام به جهان تبدیل شده است و برای همین عزاداری ها، بیش از ۱۰۰۰ توطئه دشمن در برنامه داشت که به همت سربازان گمنام امام زمان (عج)، نیروهای نظامی و انتظامی در نطفه خفه شد و اجازه داده نشد تا کوچکترین صدمه ای به عزاداران امام حسین علیه السلام وارد شود.

 

 امام جمعه بجستان در ادامه به اتفاقات اخیر شهر اهواز پرداخت از رشادتها و افتخارآفرینی سربازان این وطن در این مراسم گفت و گفت: ایران دید که چگونه سربازان آن کودکان را در آغوش گرفتند تا اگر قرار است گلوله‌ای برخورد کند به سرباز‌ها برخورد کنند و آن کودکان محفوظ بماند و این نشان می‌دهد ملت ایران هنوز بصیر و آماده است تا در برابر هر توطئه ای بایستد و در برابر دشمنان هیچ وقت کم نخواهد آورد و زانو نخواهم زد.

 

 حجت الاسلام وحیدی به مشکلات اقتصادی در دهه ۶۰ پرداخت و خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی مال امروز تنها نیست ما از چهل سال انقلاب درگیر این مشکلات هستیم و در دهه ۶۰ به مراتب،  اقتصادی ما از این که هست بدتر بود اما جا دارد یادی کنیم به حادثه کربلا که امام حسین علیه السلام را چگونه به چهارصد دینار فروختند؛ اما امروز ملت ایران از عاشورا درس گرفته‌اند و مشکلات اقتصادی نمی تواند بین این ملت و عاشورا رخنه ایجاد کند.

 

 امام جمعه بجستان به وظایف قوه های مختلف در مشکلات اقتصادی پرداخت و خاطرنشان کرد: قوه قضاییه باید برخورد کند قوه مقتنه در بحث قانونگذاری دقت کند بیدار باشد که خدای نکرده قانونی در راستای خودتحریمی تصویب نشود. از رئیس جمهور تا کوچکترین کارمند مجموعه باید مدیون مردم باشند این مردم بودند که میلیون، میلیون به شما رای دادند امروز باید زحمت کشید کشور را به سمت آرمان‌های انقلاب حرکت داد.

انتهای پیام/