به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام حسین وحیدی امام جمعه بجستان در خطبه های نماز جمعه این هفته بعد از دعوت مومنین به تقوای الهی محتکرین را منفورتر از سارقین دانست و اظهار کرد: محتکرین مسبب بوجود آمدن سارقین هستند و به همین جهت بود که امام صادق علیه السلام فرموند؛ سارقین به خدا نزدیکتر از محتکرین هستند.

 

حجت الاسلام وحیدی در ادامه خطبه های نماز جمعه این هفته به نقش جوانان در دوران دفاع مقدس و افتخارات آنان برای این کشور پرداخت و اظهار کرد: مسئولان باید برای حل مشکلات از نیروی جوانان استفاده کنند جوانانی که در دوران هشت سال دفاع مقدس سربلند و با افتخار نگذاشتند که یک وجب از خاک این کشور به دست بیگانگان بیافتد و همان جوانان نیز امروز می توانند با استفاده از نیروی جوانی خود مشکلات اقتصادی این کشور را حل کنند، مسئولان به سراغ جوانان بروند.

 

امام جمعه بجستان به دشمنی غرب با ایران پرداخت و گفت: ریشه دشمنی های غرب، همه در دین و اسلام است برایشان  قابل تصور نبود که روزی حکومتی توسط کشور مسلمان اداره شود و تبدیل به صادر کنند دین در جهان شود، کارشناس آمریکایی در سفر قبل از انقلاب خود به ایران گفته بود، اسلام در حال نابودی است و نباید نگران بود، امروز ما می می‌بینیم که عزاداری امام حسین علیه السلام در تمام کشور ها برگزار می شود و شیعه و سنی دوشادوش در این مراسم شرکت می‌کنند و این خود از عظمت و فرهنگ بالای مسلمانان حکایت می کند.

 

 وی به نفوذ ایران در منطقه و منزوی شدن آمریکا پرداخت و اذعان کرد: امروز آمریکا در جهان منزوی شده است و این انزوای آنها در قدس و برجام، جهان دیدند و اروپا، روسیه، چین و همچنین مهمترین دوستان خودشان در داخل آمریکا به صحبت های  رئیس جمهور امریکا خندیدند.

 

 حجت الاسلام وحیدی به نقش عاشورا در انقلاب اسلامی پرداخت و اذعان کرد: امام رحمت الله علیه فرمودند؛ تمام هستی ما از عاشوراست و مشکل اصلی دشمن ما نیز وجود آن است، ایران به صادرکننده اسلام به جهان تبدیل شده است و برای همین عزاداری ها، بیش از ۱۰۰۰ توطئه دشمن در برنامه داشت که به همت سربازان گمنام امام زمان (عج)، نیروهای نظامی و انتظامی در نطفه خفه شد و اجازه داده نشد تا کوچکترین صدمه ای به عزاداران امام حسین علیه السلام وارد شود.

 

 امام جمعه بجستان در ادامه به اتفاقات اخیر شهر اهواز پرداخت از رشادتها و افتخارآفرینی سربازان این وطن در این مراسم گفت و گفت: ایران دید که چگونه سربازان آن کودکان را در آغوش گرفتند تا اگر قرار است گلوله‌ای برخورد کند به سرباز‌ها برخورد کنند و آن کودکان محفوظ بماند و این نشان می‌دهد ملت ایران هنوز بصیر و آماده است تا در برابر هر توطئه ای بایستد و در برابر دشمنان هیچ وقت کم نخواهد آورد و زانو نخواهم زد.

 

 حجت الاسلام وحیدی به مشکلات اقتصادی در دهه ۶۰ پرداخت و خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی مال امروز تنها نیست ما از چهل سال انقلاب درگیر این مشکلات هستیم و در دهه ۶۰ به مراتب،  اقتصادی ما از این که هست بدتر بود اما جا دارد یادی کنیم به حادثه کربلا که امام حسین علیه السلام را چگونه به چهارصد دینار فروختند؛ اما امروز ملت ایران از عاشورا درس گرفته‌اند و مشکلات اقتصادی نمی تواند بین این ملت و عاشورا رخنه ایجاد کند.

 

 امام جمعه بجستان به وظایف قوه های مختلف در مشکلات اقتصادی پرداخت و خاطرنشان کرد: قوه قضاییه باید برخورد کند قوه مقتنه در بحث قانونگذاری دقت کند بیدار باشد که خدای نکرده قانونی در راستای خودتحریمی تصویب نشود. از رئیس جمهور تا کوچکترین کارمند مجموعه باید مدیون مردم باشند این مردم بودند که میلیون، میلیون به شما رای دادند امروز باید زحمت کشید کشور را به سمت آرمان‌های انقلاب حرکت داد.

 

انتهای پیام/