به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام علی‌اصغر شریعتی در خطبه‌های نماز جمعه سرخس با اشاره به اینکه آنچه عامل پیروزی انسان در صحنه‌های مختلف زندگی و مقابله با دشمن می‌شود، تقوا، توکل و اعتماد به خدای متعال است، اظهار کرد: اگر تقوا، ایمان و صبر در جامعه‌ای نهادینه شد، نصرت الهی شامل حال آن جامعه می‌شود.

 

امام‌جمعه موقت سرخس افزود: آن چیزی که در این چهل سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی به عینه شاهد آن بودیم، نصرت و یاری خدای متعال بود، وگرنه بااین‌همه دشمن گرگ‌صفت تاکنون نباید ایرانی وجود می‌داشت.

 

وی در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و با تأکید بر اینکه خاطرات دفاع مقدس باید برای مردم بازخوانی و تبیین شود، بیان داشت: در هشت سال دفاع مقدس مشاهده کردیم که همه قدرت‌ها، نیروها و تجهیزات دنیا در مقابل قدرت خدا هیچ هستند و رزمندگان ما این مسئله را باور کرده بودند.

 

حجت‌الاسلام شریعتی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس تجلی قدرت الهی بود، افزود: امروز دشمن از هیچ فرصتی برای ضربه زدن به نظام اسلامی کوتاهی نمی‌کند و هر چه امکانات داشته به میدان آورده است.

 

خطیب نماز جمعه سرخس با تأکید بر اینکه رسانه‌های خودفروخته و غرب‌زده به دنبال تضعیف اعتقادات مردم هستند، تصریح کرد: امروز تأثیر نقش ولایت‌فقیه و رهبری در تقویت انقلاب و نظام و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان بیش از گذشته دیده می‌شود، همان‌گونه که پیام‌های پیامبرگونه حضرت امام (ره) نیروی معنوی را در دل‌های فرماندهان، مسئولان و مردم القا کرد.

انتهای پیام/