به گزارش صبح توس؛ جعفر الحمدانی، رئیس اتحادیه اتاق های بازرگانی عراق در دیدار با استاندار خراسان رضوی، پیام حضور این هیات عراقی در ایران را " نَه به تحریم های آمریکا " اعلام کرد و افزود: کشورش در این خصوص آمریکا را همراهی نخواهد کرد. 
الحمدانی بر اهتمام کشور عراق بر توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: کمیسیون مشترک اتاق های بازرگانی ایران و عراق در تهران تشکیل و راهکارهای ارتقا سطح مبادلات اقتصادی بررسی شد. 
وی با بیان این که سال گذشته حجم مبادلات تجاری ایران و عراق پنج میلیارد و 250 میلیون دلار بوده؛ تصریح کرد: این رقم در 6 ماهه نخست امسال به هفت میلیارد دلار رسیده که نشان از اراده دو طرف بر افزایش تعاملات اقتصادی است. 
رئیس اتاق بازرگانی بغداد با بیان این که عراق تحت تاثیر تحریم های آمریکا و دولت های غربی قرار نگرفته است، خاطر نشان کرد: موضوع تسهیل صادرات کالاهای ایرانی به عراق را دنبال می کند. 
الحمدانی گفت: جمهوری اسلامی ایران می تواند از عراق به عنوان دریچه ای برای صدور کالاهای خود به سایر کشورها استفاده کند کما این که این ظرفیت برای صادرات تولیداتمان به آسیای میانه از طریق خراسان رضوی فراهم می شود. 
رئیس اتحادیه اتاق های بازرگانی عراق، ملت ایران و عراق را ملت واحد توصیف و از حمایت های کشورمان در نابودی داعش قدر دانی کرد.
شایان ذکر است: روسای اتاق های بازرگانی دیوانیه و کربلا نیز در این دیدار ضمن بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود، آمادگی خود را برای پذیرش سرمایه گذاران و تولید کنندگان خراسانی اعلام کردند. 

انتهای پیام/