به گزارش صبح توس؛ ابوالفضل مکرمی فر، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در نشست خبری در آستانه روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری در هتل امید مشهد گفت: از ابتدای امسال، 16 میلیون و 526 هزار و 534 نفر گردشگر داخلی و 730هزار گردشگر خارجی به  خراسان رضوی وارد شده اند.

مکرمی فر با اشاره به آغاز هفته گردشگری از اول مهرماه افزود: نواختن زنگ گردشگری و برگزاری تورهای آشناسازی با جاذبه های گردشگری، قدردانی از خادمان گردشگری از جمله برنامه های هفته گردشگری است.

وی گفت: همچنین نمایشگاهی از ظرفیت های گردشگری و سرمایه گذاری استان در موزه خراسان بزرگ  از 6 تا 11 مهربرپا خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی افزود: تخفیف های ویژه ای نیز در هفته گردشگری برای زائرا ن و گردشگران در نظر گرفته شده  که از 15 تا 30 درصد است.

مکرمی فر گفت: برای اولین بار تریبون آزاد گردشگری برگزار خواهد شد و افراد سوال های خود را  در حوزه های صنایع دستی ، میراث فرهنگی و گردشگری  مطرح می کنند،  و مدیران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان پاسخ خواهند داد.

وی افزود: عملیات اجرایی ایجاد 6 موزه  از جمله  تایباد، تربت جام ، گناباد، بجستان، فریمان و فردوسی انجام خواهد شد. درتایباد موسیقی مقامی و دوتار ، در تربت جام نسخ خطی و در فریمان موزه ای در خانه شهید مطهری ، در گناباد موزه آب و بجستان موزه مردم شناسی ، هم چنین موزه باستان شناسی نیشابور نیز در هفته گردشگری بهره برداری خواهد شد.

 

5 تا 12 مهر؛هفته میراث فرهنگی نامیده شده است.

انتهای پیام/