به گزارش صبح توس؛ علی رضا رشیدیان در حاشیه این مراسم افزود : کسانی که تجربه شیرین مدرسه را داشته اند هر روز تحصیل و مدرسه برایشان خاطره شیرینی بوده و همچنان هم این شیرینی در اذهانشان ماندگار است .
وی اظهار کرد : برای من هم روز اول مدرسه و حضور در کلاس درس با حسی غریب و دنیایی پر از هیجان و دلهره و ناشناخته ها، شیرین و جذاب بود و  این غریبی ساعتی بیش دوام نیاورد و بعد از آن لحظه لحظه اش برایم شیرین بده و هنوز هم هست و خاطره این حضور با لباس فرم یقه سفید در مدرسه و حس و حال آن روز را در خاطرم دارم این روزها آن را پررنگ تر می کند.
وی با بیان اینکه در واقع آغاز سال تحصیلی و اول مهر در زمره زیباترین و خاطره انگیزترین روزهای زندگی برای همه نسل‌هاست و امروز دهها هزار دانش آموز هم با همان احساس، آغاز مقطعی بالاتر در فرآیند درسی را تجربه می‌کنند.
وی ادامه داد : بر ماست که با تدبیر و برنامه‌ریزی و حمایت از دستگاه عظیم آموزش و پرورش این شوق، اشتیاق و لحظات خوش را سرمایه‌ای عظیم برای آینده روشن میهن اسلامیمان تلقی و بستری مناسب برای تقویت این امیدها فراهم آوریم.
امروز با شروع سال تحصیلی جدید یک میلیون و 222 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف در سر کلاس های درس حاضر شدند تا شروع بهار علم آموزی را جشن گرفته و سالی دیگر برای اعتلای خود و کشور خود مشغول به دانش اندوزی شوند.
 همپای دانش آموزان 84 هزار معلم مقاطع مختلف هم تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم را در 12 هزار آموزشگاه و 50 هزار کلاس درس آغاز نمودند.

انتهای پیام/